ALPINE, NICOLAS LAPIERRE’LE DEVAM EDİYOR

Signatech-Alpine ile 2016’da FIA WEC LMP2 Dünya Şampiyonu olan Nicolas Lapierre, 2017’de de takımla birlikte çalışmaya devam edecek.

ALPINE, NICOLAS LAPIERRE’LE DEVAM EDİYOR
ALPINE, NICOLAS LAPIERRE’LE DEVAM EDİYOR vadi
  • Yeni ve daha güçlü LMP2 prototiplerinin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte önümüzdeki sezon büyük bir mücadeleye sahne olacak.

Nicolas Lapierre 2016 sezonunda Signatech-Alpine takımına katıldığında endurance yarışında dikkate değer bir deneyime sahipti. Nicolas sahip olduğu deneyimi 2016’da takım arkadaşlarıyla fazlasıyla paylaştı. Kendisinin yanı sıra endurance kategorisi genç yarışçılarından Stéphane Richelmi ve Gustavo Menezes de hızlı bir gelişim göstererek parlak bir yıl geçirdiler.

Dokuz yarış, yedi podyum finişi ve daha sonra kazanılan dört yarışla no.36 Signatech-Alpine ekibi LMP2 sınıfında dünya şampiyonluğu unvanını elde etti ve heyecan dolu bir sezon geçirdi. 

Taraflardan her ikisi de bu müthiş maceraya atılmak üzere çok istekliler; Signatech-Alpine ve Nicolas Lapierre 2017 senesine yönelik olarak ortaklıklarını yenilediler. Yeni nesil, daha güçlü LMP2 prototiplerinin sunulmasıyla birlikte önümüzdeki sezon büyük bir çekişmeye sahne olacağa benziyor. Alpine ve Nicolas Lapierre’in tek hedefi ise birlikte çalışıp unvanlarını korumak olacak.


Bernard Ollivier, Alpine Yardımcı İdari Direktör: "Kazanan bir takımı değiştirmemeniz gerektiği söylenir. Nicolas Lapierre ile çalışmaya devam etmek istememizin sebebi de tam olarak bu. 2016’da elde ettiğimiz başarıda onun ne denli büyük katkısı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bazı inanılmaz sollama hareketleriyle pistte fark yaratan Lapierre, sahip olduğu deneyimi takım arkadaşlarına aktardı. Bu yıl sahip olduğumuz unvanları korumak gibi bir görevimiz var. Nicolas ile çalışmaya devam ederek bu yolda ilk adımı atmış olduk; bizimle çalışmaya devam edeceği için çok mutluyum."

 

Philippe Sinault, Signatech-Alpine Takım Müdürü: "Nicolas Lapierre Signatech-Alpine’e olan inancını yeniledi. 2016’nın galibiyet formülü üzerine daha da fazlasını katmak amacıyla attığımız, önümüzdeki sezon için de önemli bir adım. Birlikte üstesinden gelmemiz gereken pek çok zorluk olacak; çünkü bildiğiniz gibi yeni LMP2 araçları kullanılmaya başlanacak. Alpine A460’larımız da buna uygun biçimde güncellenecek ve bu aşamada Oreca’nın teknik becerileri ve bilgisi çok büyük öneme sahip olacak. No.36 otomobilin ekibi bakımından ise maalesef aynı kadroyu koruyamayacağımızı bildirmek isterim. Stéphane Richelmi ve Gustavo Menezes ile çalışmaya devam etmeyi çok isterdik; ancak yönetmelikler ve artık bir “altın” sürücü olan Gustavo’nun statüsündeki değişiklik her iki sürücüyü de aynı otomobilde kullanamayacağımız anlamına geliyordu."

 

Nicolas Lapierre: "Kariyerime Signatech-Alpine ile devam edeceğim için çok mutluyum. 2016 sezonu öncesinde Philippe Sinault ve takımı ile bir dizi güzel anım olmuştu. On iki ay sonra birlikte paylaştıklarımıza yepyeni bir bölüm eklemiş olduk! 2017 LMP2’leri ile zorlukların üstesinden gelme amacıyla her türlü gayreti göstereceğiz. Alpine adına yarışmaya devam edeceğim için çok mutluyum. 2017 senesi yoğun bir sene olacak ve önümüzdeki aylarda başlayacak olan yarışlar için sabırsızlanıyorum."


KISACA NICOLAS LAPIERRE

2 Nisan 1984’de Thonon-les-Bains’de doğdu

2016

FIA WEC – LMP2

1’inci

2015

FIA WEC – LMP2

5’inci

2014

FIA WEC

6’ıncı

2013

FIA WEC

4’üncü

2012

FIA WEC

3’üncü

2010

Le Mans Serisi – LMP1

2’inci

2009

Le Mans Serisi – LMP1

3’üncü

2009

Asya Le Mans Serisi – LMP1

3’üncü

2006

A1 GP

1’inci

2004

Formula 3 Euro Serisi

3’üncü

2003

Formula 3 Macau Grand Prix

1’inci

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..