Ankara’nın En Düzenli, En Yeşil En Sosyal İlçesi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar MAG Business’a özel açıklamalarda bulundu. 2017 yılı hizmet kalemlerini de anlatan Yaşar “Biz bütün ihaleleri hemen hemen bitirdik. Şu anda sadece dört kültür merkezi için yapacağımız ihalemiz kaldı. Kültür merkezlerimizi semtlerimize yapacağız. Bunun dışında tabii ki bazı yatırımlarımız da devam edecek” diye konuştu.

Ankara’nın En Düzenli, En Yeşil En Sosyal İlçesi
Ankara’nın En Düzenli, En Yeşil En Sosyal İlçesi vadi

 

 

“Yenimahalle'nin yaptıkları ile sadece Ankara'da değil Türkiye'de de ses getiren bir ilçe olduğunu görüyorum.”

 

“Bir özel sektör zihniyeti ile devletin çalıştığı zaman bu dönemde kaynakların verimli olarak kullanılabileceğini gördük.”

 

“Eskiden Yenimahalle, Batıkent halkı eğlenmek için Çankaya'ya Kızılay'a giderdi, şimdi oralardan bize geliyorlar.”

 

“Spora çok önem veriyoruz. Biliyorsunuz bayan hentbol takımımız Türkiye şampiyonu ve Ankara'ya tek şampiyonluk getiren takım oldu.”

 

“Daha güzel, yaşanabilir, sorunsuz ve herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir Ankara'yı başarmak hepimizin görevi.”

 

“Ankara'yı küçülterek Türkiye büyümez, ancak Ankara büyürse Türkiye büyür.”

“Gecekonduyu Yenimahalle'de tarihe gömüyoruz.”

 

“Demetevler'e gelince; şu anda oraya ne bizim ne de Büyükşehir Belediyesi'nin gücü yeter. Ancak devlet eliyle değişim olabilir.”

 

Başkent iş dünyasına yön veren MAG Business’a konuk olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, önemli açıklamalarda bulundu. Hizmete geldikleri 2009 yılından 2017 yılına kadar yaptıkları çalışmalara dair bilgiler paylaşan Fethi Yaşar “Ben sokakta gezdiğimde, cemiyet hayatı ile bir araya geldiğimde, çeşitli yerlere gittiğimde, bugün Yenimahalle'nin yaptıkları ile sadece Ankara'da değil Türkiye'de de ses getiren bir ilçe olduğunu görüyorum” dedi. Kentsel dönüşüm alanında ki faaliyetlerini de anlatan Başkan Yaşar şunları söyledi: “Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve Pamuklar Mahallesi'ni bitirdik. Macun 1. ve 2. etaplarını da tamamladık. Şimdi 3. etabı çalışıyoruz. Bunların dışında Seylap Evleri de bitiyor. Şu anda bizim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşmemiz kapsamında Yavaş Evler projemiz var. Gecekonduyu Yenimahalle'de tarihe gömüyoruz. O proje de, Bakanlar Kurulu'na gitti. İnşallah o da bugünlerde çıkarsa, o kısmı da, orada kalan 1300 gecekonduyu da bitirip insanları daha sağlıklı konutlara yerleştirdiğimiz zaman Yenimahalle'de gecekondu kalmamış oluyor.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.