Audi Çin'deki üretimini attıracak

Audi'nin gelecek beş yıl içinde Çin'deki yıllık üretiminin 1 milyon adede ulaşacağı bildirildi.

Audi Çin'deki üretimini attıracak
Audi Çin'deki üretimini attıracak vadi

 

Çin-Almanya ortak sermayeli FAW-Volkswagen Otomotiv Şirketi tarafından dün yapılan açıklamaya göre, Audi Çin'de beş ayrı temiz enerjili modelin üretimini de başlatacak.

Bu beş model arasında Audi A6L e-tron, Q7 e-tron ve A3 Sportback e-tron ve 500 km menzilli tamamen elektrikli bir SUV yer alıyor.

Audi ayrıca farklı yaş gruplarındaki tüketicilerin çeşitli taleplerine göre, Q2 dahil olmak üzere yeni modellerin üretimini de planlıyor. En küçük SUV modeli olan Q2, FAW'ın Guangdong eyaletinin Foshan kentindeki fabrikasında üretilecek.

2020 yılına kadar FAW Volkswagen'ın Çin'deki 5 üretim üssünün yıllık üretim kapsitesinin 3 milyon adeti bulması bekleniyor. Buna göre, Audi'nin yıllık üretimi de 1 milyona çıkacak.

Geçen yıl FAW Çin'in lüks otomobil pazarının yaklaşık üçte birini oluşturan 589,088 adet araç sattı.

Ancak bu yıl Audi'nin satışları iyi bir başlangıç yapmadı ve Ocak ayında 35 bin 200 satışla, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35,3'lük bir düşüş kaydedildi.

Audi'nin iki rakibi olarak, Mercedes Benz ve BMW'nin Ocak satışları sırasıyla 58,800 ve 51,300 olarak gerçekleşti.   Çin Uluslararası Radyosu 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.