Başakşehir Belediyesi en çevreci okulları ödüllendirecek

Başakşehir Belediyesi, en fazla bitkisel atık yağ ve atık pil toplayan okulları ödüllendirecek. Bitkisel atık yağ yarışmasında dereceye giren okullara bahçe satrancı, masa tenisi ve spor setinden oluşan ödüller verilecek.

Başakşehir Belediyesi en çevreci okulları ödüllendirecek
Başakşehir Belediyesi en çevreci okulları ödüllendirecek vadi

Başakşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak başlattığı çevre yarışması ile en çok bitkisel atık yağ ve pil toplayan okulları ödüllendirecek. Başakşehir’deki tüm ilkokul, ortaöğretim ve liseleri kapsayan yarışma ile çocuklar hem ödül hem de çevre bilinci kazanacak. Bitkisel atık yağ bidonunu dolduran okullar,444 0 669 nolu numaradan BİKOM’a ulaşarak, yağlarını lisanslı atık yağ toplama firmasına teslim edecek.

 

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen yarışmada okullar toplamış oldukları atık yağ miktarına karşılık gelen ödül ile ödüllendirilecek. Dereceye giren okullara bahçe satrancı, masa tenisi ve spor setinden oluşan ödüller verilecek. 29 Mayıs tarihinde sonuçlanacak yarışmanın ödül töreni Haziran ayında gerçekleştirilecek.

 

Atık piller de ödüllendirilecek

 

Proje çerçevesinde ayrıca evsel ve geri dönüşümlü malzemelerden ayrı bir kutu içinde biriktirilen atık piller de ödüllendirilecek. Başakşehir’deki tüm anaokul, ilkokul, ortaöğretim ve liseleri kapsayan atık pil toplama kampanyasında her 250 kilogram atık pil toplayan okula bir tablet hediye edilecek. Ayrıca dereceye giren ilk üç okul içinde çeşitli sürpriz ödüller olacak. Kampanya 30 Nisan’da sona erecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..