bedelli askerlik 2017'de çıkar mı

Bilindiği üzere sosyal medyanın gücü oldukça önemli. My Memur olarak biz de sizlerden gelen bir çok konuyu değerlendirerek yetkililere ulaştırma açısından önemli işler yapmaktayız. Son olarak özel herakat polisi alımındaki 36 ay askerlik şartının kaldırılmasında çok önemli yol kat ettik ve adayların sesini her daim gündemde tutarak kaldırılmasında da etkili olduk.

bedelli askerlik 2017'de çıkar mı
bedelli askerlik 2017'de çıkar mı vadi

1 milyonu aşkın genç bedelli askerliği neden mi istiyor. Çünkü bakmakla yükümlü oldukları aileleri ve yakınlarının mağdur olmaması için hükümetin bedelli konusunda çalışma yapmasını bekliyorlar. İşlerini kaybetme durumunda kalmamaları için bunun şart olduğu dile getiriliyor.
Bilindiği üzere sosyal medyanın gücü oldukça önemli. Dehaber olarak biz de sizlerden gelen bir çok konuyu değerlendirerek yetkililere ulaştırma açısından önemli işler yapmaktayız. Son olarak özel herakat polisi alımındaki 36 ay askerlik şartının kaldırılmasında çok önemli yol kat ettik ve adayların sesini her daim gündemde tutarak kaldırılmasında da etkili olduk.
Bedelli askerlik konusunda da bakaya durumunda olanların çok önemli ve gerekli istekleri var. Her ne kadar hükümetin bedelli ile ilgili çalışma yok denilse de mağdur 1 milyon kişi mücadelelerini sürdürüyorlar. Şu anda olmaması ileri bir tarihte olmayacağı anlamını taşıdığından bu durumda olanlar için hükümetin adım atmasını bekliyoruz.
Hem ülke ekonomisine katkı hem de bedelli askerlik ile ilgili düzenleme ile çalışanların mağduriyetleri sona erdirilmesi bekleniyor. Mağdur 1 milyon bakaya asla vatan sevgilerinin sorgulanmamasını da ekliyor. Çünkü çeşitli nedenlerden dolayı askerlik görevini yerine getiremeyenlerin vatanlarına olan bağlılığının asla sorgulanmaması bekleniyor.
Peygamber ocağı kutsal askerlik görevinin yasa çıkmalı veya çıkmamalı gibi polemikler içine çekilmemesi gerektiğini düşünen mağdur gençler sorunlarının çözülmesini bekliyorlar. Askerliğin bir bedel ödenerek tamamlanacak kadar basit bir kavram olmadığı ve her Türk vatandaşının doğuştan asker doğduğu unutulmamalıdır. Bu konuda askerlikten kurtulmak için değil işlerini kaybetmemek için bu yasanın önemini vurgulamaktadırlar. Ayrıca 49 maddede deklarasyonlarını okumak için TIKLAYINIZ.
Yerel bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı sık sık gündeme gelen ve merak edilen bedelli askerlik konusunda soruları yanıtladı. Bedelli Askerlik çıkacak mı sorusunu yanıtlayan Başçı, "Tüm bizi izleyen vatandaşlar biraz sabretsinler, önümüzdeki dönemin ne olacağını hep birlikte göreceğiz" dedi.

Başçı şöyle konuştu: Biz Milli Savunma Komisyonu üyesiyiz. Bize de çok mesajlar geliyor. Yoğun mesaj var bedelli askerlikle ilgili. Bizim telefonumuz herkeste var onun için bol bol mesajlar alıyoruz. Bunun bilincindeyiz. Ben özellikle gençlerimize 'şöyle bir şey var bu var şu var' demem yanlış olur. Günü geldiğinde bakılır böyle bir şey gerekliyse oturulur konuşulur bakılır. Tüm bizi izleyen vatandaşlar biraz sabretsinler, önümüzdeki dönemin ne olacağını hep birlikte

kaynak: internet Haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.