Bulaşık Makinesi Arızaları

Teknolojik gelişmeler en çok kadınları memnun etmişe benziyor. Uzun süren bulaşık çilesi artık bulaşık makineleri sayesinde sorun olmaktan çıkıyor. Kullanımı rahat olan bu makinelerde karşılaşılan arızalar arasında en çok karşımıza çıkan arızadan bahsedelim.

Bulaşık Makinesi Arızaları
Bulaşık Makinesi Arızaları vadi

 

Teknolojik gelişmeler en çok kadınları memnun etmişe benziyor. Uzun süren bulaşık çilesi artık bulaşık makineleri sayesinde sorun olmaktan çıkıyor. Kullanımı rahat olan bu makinelerde karşılaşılan arızalar arasında en çok karşımıza çıkan arızadan bahsedelim. Bulaşık makinası su almıyor diye çok fazla yakınırız. Bunun birçok nedeni olabilir. Su girişini sağlayan ventillerde sorun olabilir. Bu bölümde bulunan filtre tıkanmış ise makinenizin su almasını engelliyor demektir. Uzun süre kullanılan bulaşık makinelerinin bu tarz hata vermesi normaldir. Çünkü kullanıma bağlı aşınmalar söz konusu olabilir. Yine aynı su almama sorunu var ise emniyet sivici bozulmuş olabilir. Sivic içindeki platinlerin zamanla oksitlenmesi makinenizin böyle bir hata vermesine neden olur. Arızalı cihazlarınızı Çekemköy Arçelik servisi garantili ve uygun fiyatlı olarak tamir etmektedir.

Bazen çok basit işlemler gözümüzden kaçabilir. Bulaşık makinası su almıyor diye düşünürüz. Oysa musluğu açmayı unutmuş olabiliriz. Böyle bir durumda musluğu kontrol edelim. Kapalı ise açarak sorunu çözmüş oluruz.  Bu arızalar sadece makineden kaynaklı olmayabilir. Makinenin takıldığı prizde yeterli enerji gücü yok ise bu da su almayı etkiler. Bulaşık makinesinin kapağı tam kapanmamış ise yine su almayacaktır. Su şebekesinde su olmaması da yine bu hatanın oluşmasına nende olur. Musluğun yeterli açılmaması da yine sorun oluşturur. Makinenin beslenme hortumunun yırtık olması ya da tıkanması da yine makinenin su almasını engelleyecektir. Su alamayan makine çalışmayacaktır. Uzmanlık gerektiren konularda servise müracaat etmek gerekir. Parça değişimi ya da onarım ancak uzman kişilerce yapılabilir. Teknik bilgi gereklidir. Pendik Arçelik servisi garantili onarımları sayesinde tüm müşterilerinin beğeni ve takdirerini toplamıştır.

Makinenizin karşılaşabileceği başka sorunlarda vardır. Su sızdırma, programlar arası geçiş yapmama, deterjan almama, yıkama sonrası bulaşıkların kirli olması gibi birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Hayatımızı kolaylaştıran bu makinenin verimli çalışması sağlığımızı da etkiler. İyi yıkanmış bulaşıklar sağlık açısından önemlidir. Makinenizde oluşan arızalar hem yıkanma kalitesini etkiler hem de kazalara yol açabilir. Bunu önlemek için önleminizi almalısınız. Bulaşık makinası su almıyor ve siz bunu önemsemiyorsanız sorun gittikçe büyüyebilir.  Çözümü zor olmayan bu konunun mutlaka üzerinde durulması gerekir. Makinenin dilinden anlayacak ve onu eski haline getirecek yetkili kişilerce kontrol edilmesi gerekir. Ümraniye Arçelik servisi sitesinden alacağınız bilgiler bu konuda sizleri aydınlatacaktır.

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.