Büyük Kocaeli Yayında

Özgür Kocaeli Gazetesi’nin hisselerini 2013 yılında alarak medya sektörüne giren Haldız Ailesi, yeni yılın ilk günlerinde daha kaliteli hizmet verebilmek adına yeni bir gazeteyi daha yayım hayatına soktu.

Büyük Kocaeli Yayında
Büyük Kocaeli Yayında vadi

 2013 senesinde Özgür Kocaeli Gazetesi’nin hisselerini satın alarak medya sektörüne emin adımlarla giriş yapan Haldız Ailesi, 2017 yılının ilk günlerinde yeni bir gazeteyi daha yayım hayatına soktu. Yeni gazetenin ismi ‘Büyük Kocaeli’ oldu. İlk sayısı 2 Ocak’ta bütün bayilerde yerini alan Büyük Kocaeli, Gebze başta olmak üzere 12 ilçenin tamamına hitap eden bir yayın politikası izlemeyi hedefliyor.

Haldız’lar Bünyesinde

İzmit İlçesi Körfez Mahallesi Ankara Karayolu Caddesi No:159 adresinde bulunan Özgür Kocaeli Gazetesi ile aynı binayı paylaşacak olan Büyük Kocaeli Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi de yine Recep Haldız. Genel Yayın Yönetmenliğini, Özgür Kocaeli’de yaklaşık 17 yıldır çalışan ve en son Haber Müdürlüğü ile editörlük görevlerini yapan İbrahim Gürsel üstlendi. Gürsel’in yanında editör olarak ilde farklı gazetelerde benzer görevler üstlenen Serdal Erdal var.

Günlük, 12 Sayfa Oluşuyor

Genç isimleri kadrosunda bulunduran Büyük Kocaeli Gazetesi’nde Spor Servisi’nden Emre Kurtbay, Reklam Servisi’nden Yeliz Yüce sorumlu. Günlük, 12 sayfa basılacak olan gazetenin 4 sayfası renkli. İki sayfası da gazetenin içinde olmak üzere spor haberlerine ayrıldı. İnternet haberciliğinde de oldukça ddialı olan Büyük Kocaeli Gazetesi’nin, www.buyukkocaeli.com.tr internet adresini Uğur Bozkurt yönetiyor.

“Adalet Duygusu Ön Planda”

Büyük Kocaeli Gazetesi’nin mutfağında yer alacak bu isimler dışında yazar ve okuyucu köşeleriyle Kocaeli yerel medyasına renk ve heyecan getirmeyi amaçladıklarını belirten Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Gürsel, “İlimizde medya sektörünün gelişimine yardımcı olacağını düşündüğümüz güzel bir gazete hazırlamaya çalışacağız. Kocaeli gibi büyük bir kente Büyük Kocaeli yakışır diye düşündük. Haberleri hazırlarken, adalet ve halkımızın çıkarlarını gözetmekten taviz verilmeyecek” dedi.

Kaynak : www.magazinkafe.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.