DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIN BOWLİNG KEYFİ

İstanbul Down Sendromu Derneği ile Kare Anaokulu işbirliği ve Ebru Yener Beach Couture sponsorluğunda Funloft Zorlu Center’da düzenlenen “Dünya Sevgi Günü Bowling Şenliği” etkinliği Down sendromlu çocuklara mutlu anlar yaşattı.

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIN BOWLİNG KEYFİ
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIN BOWLİNG KEYFİ vadi

İstanbul Down Sendromu Derneği, Down Sendromlu bireyleri eğlendirici, sosyal, öğretici ve destekleyici aktivitelere katılımını sağlamak için renkli bir projeye daha imza attı. Kare Anaokulu işbirliği ve Ebru Yener Beach Couture sponsorluğunda düzenlenen “Dünya Sevgi Günü Bowling Şenliği” on beş Down Sendromlu çocukların melek yüzlerini güldürdü.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören ve Kare Anaokulu Kurucusu Aydan Gömügen Tuncay etkinliğin açılışını yaparak bowling oyununa start verdiler. İstanbul Down Sendromu Derneği Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay ve melek yüzlerden Hande Özyer, Revna Demirören’e günün anısına plaket verdi.

Teknik direktör Yılmaz Vural’ın eşi Seda Vural, Şule Diker ve sanatçı Nur Ertürk, İstanbul Down Sendromu Derneği Asbaşkanları Prof. Dr. Arzu Kunt ve Arzu Sandal, Onursal Başkan Uğur Batur, Yönetim Kurulu üyeleri Ferda Ulusoy, Tuğba Çömlekçioğlu, Ebru Yener, Engin Kurşun ve Caner Güler bowling oyuncularının arasındaydı.

Oyunun sonunda melek yüzlere Sevgi Madalyalar takıldı ve bu mutlu, neşeli, heyecan dolu “Dünya Sevgi Günü Bowling Şenliği” kalabalık ve renkli bir yemekle son buldu.

 

İstanbul Down Sendromu Derneği hakkında:

İstanbul Down Sendromu Derneği sivil toplum hayatına 29 Ekim 2016 tarihinde dernek Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay tarafından kurulmuştur. Derneğin amacı ve bu amacı gerçekleştirmek için dernekçe sürdürülecek çalışma konuları ve biçimleri ile faaliyet alanı her türden fiziksel, zihinsel, ruhsal, sosyal, işitme ve görme engelliler; sorunlu ve yoksun gençlik; kronik hastalık grupları ve farklı ihtiyaç grupları için Down Sendromlu birey yakınları ile Down Sendromu alanında çalışanları bir araya getirmek, sorunlarını birlikte ele almak, üyeler arası dayanışmayı sağlamak, ailelerin yönlendirilmelerinde, Down Sendromu ile ilgili araştırma düzenlemek veya desteklemek, ailelere genetik danışmanlık vermek, engellilerin rehabilitasyon, eğitim, tıbbi yardım, sosyal güvencelerinin

 

 

 

tesisi, miras hukuklarının korunması, yaşamlarını devam ettirecekleri bağımsız yaşam evlerinin kurulması, istihdam sağlamak amaçlı, korunaklı iş yerlerinin kurulması konularında her türlü destek vermek veya kurmak. Özel sektör ve kamu kurumlarında istihdam edilmelerinde yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.