Dünya Bilim İnsanları 4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Antalya’da Bir Araya Gelecek…

BESD-BİR Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nin dördüncüsü 26-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak.

Dünya Bilim İnsanları 4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Antalya’da Bir Araya Gelecek…
Dünya Bilim İnsanları 4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Antalya’da Bir Araya Gelecek… vadi

Uluslararası katılımla gerçekleşen tek ve en büyük kongre olan organizasyona; Dünya’nın pek çok ülkesinden ve Türkiye’den çok sayıda önemli bilim insanı, uzman ve sektör paydaşları katılacak.

 

 

Kanatlı eti sektörü, kongrede beyaz etin kuluçka evresinden sofralarımıza ulaşıncaya kadar geçirdiği tüm aşamaları, son teknolojik ve bilimsel gelişmeleri, 26-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Kaya Palazzo Golf Resort & Kaya Belek’te düzenlenecek 4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde değerlendirmeye hazırlanıyor.

 

Kongreye dair hazırlıkların son hızıyla devam ettiğini söyleyen BESD-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Koca, “Türkiye’de sektörümüze dair uluslararası katılımla düzenlenen en büyük ve önemli kongreyiz. Bu yıl da geçen sefer olduğu gibi dünya genelinden çok önemli bilim insanı ve uzmanın kongremizde yer almasını hedefledik ve bu hedefimize ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 4. Uluslararası Beyaz Et Kongremize Dünya’dan ve Türkiye’den sektörle ilgili kurumlar ve üniversitelerden bilim insanları ile uzmanlar katılacak. Kongremizin, sektörün daha büyük başarılara imza atmasına katkı sağlayacağına inanıyorum.

 

Türkiye'nin toplam kanatlı eti, kuluçkalık yumurta ve civciv üretiminin yüzde 94’ünü karşılayan üreticilerin çatı örgütü olan Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR), sektörün bilim ve teknolojiyi paylaşması, yayması ve dünyaya daha güçlü entegrasyonunu sağlamak üzere ilk kez 2011 yılında Antalya’da Uluslararası Beyaz Et Kongresi düzenledi. 2013 ve 2015 yılında düzenlenen kongrelerin başarısı katılım sayısının artması ile tescillendi.

 

2015 yılında düzenlenen 3. Uluslararası Beyaz Et Kongresi 3 farklı salonda, Türkiye dâhil 10 farklı ülkeden bilim adamlarının katılımıyla gerçekleşmişti. Kongre, 19 oturumda sunulan 58 bildiri yanında, 52 poster sunumdan oluşan içeriği ile ciddi ve yüksek kaliteli uluslararası bir kongre olma yolunda önemli bir başarıya imza atarak tamamlanmıştı. 26 ülkeden gelen 1040 katılımcı ve toplamda 1573 kişiyi ağırlayan Kongre, bu yıl katılımcı sayısını daha da arttırmayı hedefliyor.


BESD-BİR Hakkında:

Beyaz et tüzel temsilcisi durumunda bulunan BESD-BİR, sektörün sorunlarına sahip çıkmak amacıyla 1992 yılının son günlerinde "Damızlık Tavukçuluk Derneği’ olarak kurulmuş 1994 yılında beyaz et sanayicilerinin de katılımı ile “Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği" (BESD-BİR) adını alarak geniş tabanlı yeni bir oluşum haline gelmiştir. Birlik, bugün Türkiye'nin toplam kanatlı eti, kuluçkalık yumurta ve civciv üretiminin yaklaşık %91’ini karşılamakta ve kanatlı sektörünü en üst düzeyde temsil etmektedir. Derneğin amacı kanatlı eti sanayinin gelişmesi, işletmelere katkı sağlayacak değerler yaratılması, sektörün en doğru şekilde temsili ve kamu-sanayi ilişkilerinde gerekli iletişimin sağlanması için çalışmalar yapmaktır. BESD-BİR'e kayıtlı 29 üye firma bulunmaktadır. BESD-BİR sektörün gelişimi için ilgili tüm paydaşları ile birlikte çalışmaktadır. Dernek, Tarım Şuralarına katılır, Kalkınma Planı hazırlığı çalışmalarında Özel İhtisas Komisyonlarında görev alır, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın özellikle Et ve Et Ürünleri İhtisas Alt Komisyonu olmak üzere birçok çalışmalarında yer alır. Bunların dışında, sektörle ilgili olarak kamu kurumlarınca yapılan kanun, kararname ve yönetmelik hazırlık çalışmalarında BESD-BİR, tek temsilcisi sıfatıyla kanatlı eti sektörü adına görüş bildirmekte, söz konusu çalışmalara yaptığı katkılarla pratiğe uygun bir mevzuatın çıkarılmasına çaba sarf etmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..