Fenerbahçe Taraftarı “Fenerbahçe Sen Çok Yaşat” diyerek Türk Kızılayı’na kan bağışladı

Fenerbahçe taraftarları, “Fenerbahçe Sen Çok Yaşat” Kampanyası kapsamında “Sarı Lacivert Kanım, İyilik İçin Varım” “Büyüklük Mazimizde İyilik Kalbimizde” diyerek Türk Kızılayı’na kan bağışladı.

Fenerbahçe Taraftarı “Fenerbahçe Sen Çok Yaşat” diyerek Türk Kızılayı’na kan bağışladı
Fenerbahçe Taraftarı “Fenerbahçe Sen Çok Yaşat” diyerek Türk Kızılayı’na kan bağışladı vadi

Köklü geçmişleriyle milyonların gönlünde taht kuran Türk Kızılayı ve Fenerbahçe Spor Kulübü, kan bağışı konusunda toplumda farkındalık oluşturacak örnek bir projeye imza attı.

Fenerbahçe taraftarları, ülkemizin yıllık kan ihtiyacının karşılanmasına destek vermek, 18-65 yaş arası sağlıklı olan tüm bireyleri gönüllü ve düzenli kan bağışçısı olmaya teşvik etmek amacıyla “Büyüklük Mazimizde İyilik Kalbimizde”, “Sarı Lacivert Kanım, İyilik İçin Varım” diyerek kan bağışında bulundu.

 

“Fenerbahçe Sen Çok Yaşat” kampanyasına Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılay yönetim kurulu üyesi Ercan Tan, Fenerbahçe Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur ve Kızılay Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay da katıldı.

 

Genel Başkan Kerem Kınık “İyilik Liginde üst sıralarda yer alan 1900’lü yıllardan bu yana yer alan Fenerbahçe ile Kurtuluş Savaşı gibi acı tatlı günleri birlikte yaşadık. Fenerbahçe Kulübü’ne taraftarlarına şubelerine kan bağışına verdikleri destek için şükranlarımı sunarım. Bu kampanyanın Kızılay’ımızdan desteğini esirgemeyen tüm takımlarımız ve sporseverler arasında tatlı rekabeti geliştireceğine inanıyoruz. Kampanyanın spora olan ilgiyi artıracağı inancındayız.”

 

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’a Fenerbahçe kongre üyeliği rozeti takıldı. Sarı lacivert Türk Kızılayı forması hediye edildi.

 

Genel başkan Dr. Kerem Kınık da 1914 yılında Fenerbahçe’nin talebi üzerine Kızılay tarafından Fenerbahçe izci grubuna gönderilen sağlık malzemelerine ait belgeyi sundu. Fenerbahçe Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur da belgenin müzenin en kıymetli yerinde muhafaza edileceğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.