FETÖ'CÜ ENES KANTER UYANIK ÇIKTI

Fethullah Gülen'e bağlılığını her fırsatta açıklayan NBA'da forma giyen Enes Kanter darbe sonrası için planlar yapmış. Kendisinin bu darbe girişiminden haberi varmış. Kanter, marka tescili yaparak birçok ürünün patentini almış.

FETÖ'CÜ ENES KANTER UYANIK ÇIKTI
FETÖ'CÜ ENES KANTER UYANIK ÇIKTI Serkan

 

FETÖ üyesi Enes Kanter’in 15 Temmuz sonrası Türkiye’deki ticari planı ortaya çıktı. Kanter, 15 Temmuz’dan bir ay önce TPE’ye tuvalet kağıdından prezervatife, çamaşır suyundan pipoya kadar 6 bin kalemde marka tescili yaptırdığı ortaya çıktı. Fethullah Gülen de kendi adının prezervatiften biraya, nükleer reaktörden cinsel oyuncaklara kadar birçok ürün için patentini almıştı.

Sabah gazetesinden Metin Can’ın haberine göre;  Kanter’in darbeden sadece 2 ay önce kendi isminin marka ve ticaret haklarını Türkiye Patent Enstitüsü’ne (TPE) tescil ettirdiğine ilişkin belgelere ulaştı. Buna göre Kanter, kendi ad ve soyadını taşıyan markası için TPE’ye 6 bine yaklaşan iş kolunda marka kaydı yaptırdı. Kanter’in bu işlemler için 100 bin TL’ye yakın da harcama yaptığı tahmin ediliyor.

Zamanlama manidar

TPE kayıtlarına göre, Kanter ilk tescil başvurusunu 05.09.2015’te yaptı. 25 ayrı sınıfta, 6 bini aşan ticaret kodunda marka tescili istedi. Başvurular 15 Temmuz’dan yaklaşık bir ay önce 02.06.2016 tarihinde onaylandı. Kanter’in başvuruları yaptığı adres ABD’de faaliyet gösteren bir cemaat vakfı olarak gözüküyor. Şikago’da N. Michigan Caddesi’ndeki adreste ‘Niagara Foundation’ adlı kuruluş bulunuyor. Bu vakıf, Fetullah Gülen’in 2004’te kurduğu ve 30’a yakın ülkenin bağlı olduğu bir kurum olarak biliniyor.

Kanter ‘in kendi adıyla marka başvurusu yaptığı 6 bin kalemden öne çıkanlar ise şunlar: Çamaşır suyu, diş macunu, ahşap parlatma, tıbbi ilaç, çocuk bezi, mantar imha edici krem, televizyonlar, kamera kaydediciler, güneş gözlükleri, lensler, aydınlatma cihazları, tuvalet kağıtları, prezervatif, jenaratör, su kaynatıcıları, kreşler, okullar, pipo, puro, canlı hayvanlar, gıda….

Kanter’in darbeden iki ay önce tescillenen marka başvurusunda sadece isim değil ticari logosunun da olduğu görülüyor. Kanter’in patent vekilliğini üstlenen avukat da darbe girişiminden sonra 10.08.2016 itibarıyla Kanter ile çalışmayı bırakmış.

 

kaynak haberola

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Fenerbahçe-Beşiktaş Maçını Canlı İzle,Lig Tv İzle.. İDDİA TAHMİNİ
Fenerbahçe-Beşiktaş Maçını Canlı İzle,Lig Tv İzle.. İDDİA TAHMİNİ