Gezi Rehberinizde Farklı Kültürler Olsun

            Gezgin bir ruha sahip insanları en çok cezbeden bir ülkenin güneşinden kumundan ziyade insanların nasıl yaşadığıdır. Eğer sizlerde gezgin bir ruha sahipseniz ve farklı kültürlere yelken açmak istiyorsanız tanımak istediğiniz ülkeyi arabalarla değil yürüyerek gezmelisiniz.

Gezi Rehberinizde Farklı Kültürler Olsun
Gezi Rehberinizde Farklı Kültürler Olsun vadi

 

 

            Gezgin bir ruha sahip insanları en çok cezbeden bir ülkenin güneşinden kumundan ziyade insanların nasıl yaşadığıdır. Eğer sizlerde gezgin bir ruha sahipseniz ve farklı kültürlere yelken açmak istiyorsanız tanımak istediğiniz ülkeyi arabalarla değil yürüyerek gezmelisiniz. Yürüyerek gezdiğinizde bir ülkeyi çok daha iyi tanırsınız. Hatta kaybolun o şehirde. Kaybolun ve kendi yolunuzu kendiniz bulmaya çalışın. İnce sokaklarda gezin. Evlerin önünden geçin. Yoldaki çocuklarla konuşun ve şehrin atan kalbinin sesini duymaya çalışın. Güneşin teninizi yaktığını fark edin ya da rüzgârın yanağınıza sürtünerek geçip gittiğini hissedin. O ülkenin veya şehrin kokusunu zihninize kazıyın. Ancak o zaman gezilecek yerler konusunda canlı hatıralar biriktirebilirsiniz.

 

            Gezi rehberi edinmek her bakımdan sizlere daha farklı fırsatlar da sunabilir. Zamanınız kısıtlı ise rehber sayesinde en çok görülmesi gereken yerleri görecek ve ülkenin gece hayatı içerisinde kaybolmayacaksınız. Zamanı daha iyi kullanacak ve tatiliniz için ayırdığınız her kuruşun hakkını alacaksınız. Tatil konusunda sizlere gezilecek yerler hakkında sunulan önerileri değerlendirmeli ve ona göre bir plan yapmalısınız.

 

            Önceden gidip gezen insanlardan fikir almalı ve nerelerde nasıl kalınması gerektiğini öğrenmelisiniz. Bilmediğiniz bir ülkeye hazırlıksız gitmek size büyük oranda sıkıntı yaratabilir. Kendi planınızı kendi zevklerinize göre planlayın. Tarihi yerler görmek istiyorsanız tarihi mekânların bol olduğu İstanbul gibi tarih kokan şehirleri listenizin başına ekleyin. Deniz seviyorsanız o zaman da Antalya, Bodrum gibi maviliklere yelken açın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.