İngiltere'de Futbola Taciz Şoku! Bakın Hangi Futbolcular..

İngiltere'de futbola taciz gölgesi düştü

İngiltere'de Futbola Taciz Şoku! Bakın Hangi Futbolcular..
İngiltere'de Futbola Taciz Şoku! Bakın Hangi Futbolcular.. Serkan

Tacizciler normal hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Bir ara Türkiye'de de taciz skandalı meydana gelmiş,sorumluları bunu inkar etse de futbolumuza böyle bir gölge ne yazık ki düşmüştü.

Şimdi de İngiltere taciz skandalıyla gündemde.

İngiltere futbolu, yaşanan cinsel taciz skandalı ile çalkalanıyor. Dört eski futbolcunun, yaklaşık 30 yıl önce genç takımda oynadıkları dönemde yaşadıkları cinsel taciz olaylarını anlatmasının ardından İngiltere Futbol Federasyonu soruşturma başlattı.

 

Son dönemde tüm dünyada artış gösteren çocuğa cinsel taciz olayları futbola da sıçradı. İngiltere Futbol Federasyonu, eski futbolcular David White, Andy Woodward, Steve Walters ve Paul Stewart’ın genç takımda oynadıkları dönemde cinsel tacize maruz kaldıklarını itiraf etmelerinin ardından harekete geçti.

Konu hakkında soruşturma başlatan yetkililer, olayın başka kulüp ve futbolculara da sıçrayıp sıçramadığı araştırmaya başladı. Skandalı aydınlatmak için polis ile ortak çalışma yürütüldüğünü belirten İngiltere Futbol Federasyonu, sorumlulara gereken cezayı vereceklerini açıkladı. Bu konu hakkındaki şikayetleri dinlemek için açılan çağrı merkezine şimdiye kadar gelen 90'dan  fazla arama ise durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

 

ingiltere taciz futbol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.