Işıklı öğrenciler,Türkiye’yi İngiltere’de temsil edecek

FMV Erenköy Işık Ortaokulu 6’ıncı ve 7’inci sınıf öğrencileri, “13. Bilim Kahramanları Buluşuyor First Lego League” kapsamında geliştirdikleri proje ile 4-5 Mart 2017 tarihinde, 18 ilden 47 takımın katıldığı ve İzmir’de gerçekleşen Türkiye Ulusal Turnuvası’nda “en iyi robot tasarımı” kupasını kazandı. Takım, kazandıkları bu başarı ile İngiltere’de ülkemizi temsil edecek.

Işıklı öğrenciler,Türkiye’yi İngiltere’de temsil edecek
Işıklı öğrenciler,Türkiye’yi İngiltere’de temsil edecek vadi

 

80 ülkede yapılan ve Türkiye’de Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen First Lego League etkinliğinin İstanbul elemelerinde, “en iyi proje, en iyi robot tasarımı, en iyi öz değerler performansı” sergileyerek birincilik kupasının sahibi olan FMV Erenköy Işık Ortaokulu Jr. Roboformers Takımı, 4-5 Mart 2017 tarihlerinde İzmir’deki Türkiye finalinde yarıştı. Geliştirdikleri proje ile turnuvada ‘Özdeğerler, Proje ve Robot Tasarımı’ kategorilerinde üstün bir başarı sergileyen takım, robot tasarım alanındaki performansları ile öne çıktı.

 

FMV Özel Erenköy Işık Ortaokulu JR. Roboformers Lego Robotik takımı, turnuvanın Türkiye ayağında önce iller genelinde sonra da ulusal çapta yarışarak, ‘En İyi Robot Tasarımı’ kupasını kazandı. Yaşları 9 ile 16 arasında değişen 47 takımla mücadele eden Işıklı öğrenciler, bu kupa ile 21-25 Haziran 2017 tarihinde İngiltere’nin Bath şehrinde gerçekleşecek olan ‘International Open Championship’ turnuvasında Türkiye’yi temsil etme hakkını elde etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..