Isla ile Başladı Zajc ile Devam Ediyor

2020 yılının Mart ayından bu yana Türkiye’de yaşanan pandemi krizi, futbolu derinden etkilemiş durumda. Bu etkinin en ağır hissedildiği kulüplerden biri olan Fenerbahçe’de, koronavirüsten önce de ekonomik durum iyi sinyaller vermiyordu. Covid-19 ile birlikte liglere ara verilmesi, kulüplerin gelirlerindeki azalma ve sonrasında yaşanan seyircisiz müsabakalar, Fenerbahçe’yi iyiden iyiye etkilemiş durumda. Bu münasebet ile FIFA’ya başvuran futbolcu sayısı Miha Zajc ile birlikte üç oldu.

Isla ile Başladı Zajc ile Devam Ediyor
Isla ile Başladı Zajc ile Devam Ediyor vadi

 

 

 

 

 

Yaşanan pandemi sonrası, Şili vatandaşı olan futbolcusu Isla’nın alacakları konusunda uzlaşamayan Fenerbahçe, futbolcunun alacaklarını geciktirince ihtar yemiş ve Futbolcu FIFA’ya başvurarak sözleşmesini fethetmişti. Bu gelişmenin ardından, kısa bir süre önce Max Kruse’de Fenerbahçe ile sözleşmesini, alacaklarını temin edemediği sebebi ile feshetti. Son olarak dün de Miha Zajc’ten kötü haber geldi. Max Kruse’nin ayrılmasının ardından 11’de kendine yer bulan Slovenyalı, FIFA’nın yolunu tutmuş durumda.

 

 

 

Şimdi Ne Olacak?

 

 

Korona virüsü sebebi ile yaşananlar, en çok Fenerbahçe’nin belini büktü. Geçtiğimiz yıldan bu yana zarar etmeye devam eden ve UEFA nezdinde zor günler geçiren Fenerbahçe, taraftar desteği ile sezona toparlanmış ve transferler yaparak girmiş olsa bile, yaşanan sağlık krizi ile birlikte ekonomik darboğaza da girmiş oldu. Akıllarda ise ‘’Şimdi ne olacak?’’ sorusu var. Yabancı futbolcuların birer birer FIFA’ya gitmesi ve alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesi ile sözleşmelerini fesh etmesi, Fenerbahçe’nin elini kolunu bağlıyor. Büyük ihtimalle bu hafta Miha Zajc cephesinde de sözleşme krizi yaşanacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.