İŞTE FATİH TERİM'İN ÇOK KONUŞULAN SÖZLEŞMESİ

Çok konuşuldu. Polemikler yapıldı... İşte o kontrat...

İŞTE FATİH TERİM'İN ÇOK KONUŞULAN SÖZLEŞMESİ
İŞTE FATİH TERİM'İN ÇOK KONUŞULAN SÖZLEŞMESİ Serkan
  • Fatih Terim, Türkiye Futbol Direktörü sıfatıyla TFF’den 3 milyon 500 bin euroluk ücretini 12 eşit taksitte alacak.
  • Elemeleri geçip Dünya Kupası Finalleri’ne katılma primi 750 bin euro. Avrupa Şampiyonası için de farklı prim var.

ŞAFAK KAYARLAR - ÖZEL HABER

FATİH Terim’in yeniden A Milli Takım’ın başına dönmesinde yapılan ‘ücret’ spekülasyonlarını AKŞAM son noktayı koyuyor. Terim’in sözleşmesi, G.Saray Başkanı Ünal Aysal’ın, “Terim daha fazla para kazanacağı için Milli Takım’ı tercih etti” iddiasının çok da gerçekçi olmadığını gösteriyor. Başarıya endeksli bir sözleşme imzalayan Fatih Terim, +2 yıl da ise %5 zam alacak, Milli Takım’da 3 milyon 675 bin euroya çalışacak. Yani Terim, 7 yılda 24 milyon 850 bin euro net para alacak. 

TERİM BAŞKANA ‘SİZ DOLDURUN’ DEMİŞTİ

Sözleşmeye göre Terim, ilk yılında kovulursa toplamda 15 milyon 839 bin euro alacak. Tazminatı çalıştığı her yıl arttıkça azalacak. Hazırlanan sözleşme görüşmelerinde ise Fatih Terim’in TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile yaptığı zirvede, “Ben imzayı atarım, altını siz doldurun” dediği ve ücretlerle ilgili bir görüşme yapmadığı belirtilmişti. Peki sözleşmede neler var? İşte Fatih Terim’le TFF arasında imzalanan o sözleşme:

GÖREV TANIMI “FUTBOL DİREKTÖRÜ” 

SÖZLEŞMENİN KONUSU:  Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik dörektörü, ‘TÜRKİYE FUTBOL DİREKTÖRÜ’ sıfatı ile görev yapacaktır. İş bu sözleşmeyle Türkiye Futbol Direktörü ile Federasyon arasındaki çalışma koşulları ve tarafların da karışlıklı hak ve yükümlülükleri düzenlenmektedir.

5 ARTI 2 YIL, YANİ 2020’YE DEK TERİM

SÖZLEŞMENİN SÜRESİ:  İş bu sözleşme 15.11.2013 ile 15.11.2018 tarihleri arasında geçerli olacaktır. Federasyon bu sürenin bitiminden 1 ay öncesine kadar sözleşmenin 15.11.2020 tarihine kadar uzatılması hakkına tek taraflı olarak sahiptir. 

VERGİLER TFF’DEN, ÜCRETLER AYLIK

ÜCRET VE PRİMLER:  Federasyon, Türkiye Futbol Direktörü’ne her bir sözleşme yılı başına yıllık net 3 milyon 500 bin euro (Üçbuçukmilyon euro) ödeyecektir. Federasyon tek taraflı olarak sözleşme uzatma hakkını kullanması halinde sabit ücret her yıl başına yüzde 5 oranında artıracaktır. Ücrete ilişkin her türlü yasal ödenti federasyon tarafından aynen yapılacaktır. Ücretler ait olduğu ayın son gününde eşit taksitlere bölünmek suretiyle ödenecektir. (Terim’in aylığı 291 bin 66 euroya geliyor) 

DÜNYA KUPASI’NA 3.750 MİLYON PRİM

“Türkiye Futbol Direktörü yönetimindeki A Milli Takım’ın Dünya Kupası finallerine katılması halinde ayrıca 750 bin euro... Dünya Kupası gruplarında son 16’ya kalması halinde ayrıca 750 bin euro.... Dünya Kupası çeyrek finaline kalması halinde ayrıca 250 bin euro... Dünya Kupası yarı finaline kalması halinde ayrıca 500 bin euro... Dünya Kupası şampiyonu olması halinde ayrıca 1 milyon 500 bin euro Türkiye Futbol Direktörüne ödenecektir.” Terim’in sözleşmesi iki nüsha halinde hazırlandı. 

AVRUPA ŞAMPİYONASI DA AYRI SİSTEM

Terim’in imza töreninde medyaya yansıyan sözleşmenin ilk sayfasında Dünya Kupası primi var. 2. bölümde ise Avrupa Şampiyonası başarıları ile ilgili ücretler anlatılıyor. Diğer başarı primlerinin de olduğu 2. sayfada Avrupa Şampiyonası için primlerin Dünya Kupası rakamlarına yakın olduğu, 250 bin euro daha az prim belirlendiği öğrenildi. Yani Terim, 2016’da Türkiye’yi Avrupa şampiyonu yaparsa 3 milyon euro civarında prim alacak. 

 

KAYNAK AKŞAM.COM.TR

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Fenerbahçe-Beşiktaş Maçını Canlı İzle,Lig Tv İzle.. İDDİA TAHMİNİ
Fenerbahçe-Beşiktaş Maçını Canlı İzle,Lig Tv İzle.. İDDİA TAHMİNİ