Kırmızı Bölge Ödülleri Heyecanı Başladı!

Kırmızı Ödülleri, yenilikleriyle birlikte 14. yılında, reklam sektörünün en yaratıcı ajanslarını ve reklamlarını ödüllendirecek ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyecek. Bu yıl 7. kez düzenlenecek olan Kırmızı Bölge Ödülleri’ne başvurular 17 Nisan tarihine kadar www.kirmiziodulleri.com adresinden gerçekleştirilebilecek.

Kırmızı Bölge Ödülleri Heyecanı Başladı!
Kırmızı Bölge Ödülleri Heyecanı Başladı! vadi

 

Reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyen, sektörün yoğun ilgi gösterdiği törenleri ile 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödülleri, 14. yılında yenilikleriyle sektöre renk katacak. Ödül töreni 24 Mayıs akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yapılacak Kırmızı’ya başvurular, 8 Mart - 17 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kırmızı Bölge Ödülleri, bu yıl da Anadolu reklamcılarının gündeminde tüm heyecanıyla yerini alacak. Kategoriler, İstanbul dışı tüm ajansların katılımına açık olacak.
Kırmızı Ödülleri’ne, 16 Nisan 2016 – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış özgün reklamlar katılabilecek. Özel ödüllerle birlikte toplam 67 ödülün sahiplerini bulacağı Kırmızı’da katılımcılar, büyük ödül Kıpkırmızı için yarışacak.

İstanbul dışında yerleşik reklam ajanslarının katıldığı Kırmızı Bölge Basında En İyiler Reklam Ödülleri kategorileri büyük ödül Kıpkırmızı Bölge, Dayanıklı Tüketim Ürünü Reklamı, Hızlı Tüketim Ürünü, Hizmet, Kültür, Sanat ve Eğlence Reklamı, Kurumsal İmaj Reklamı, Özel Hedef Kitle Uygulaması, Gündem Bağlantılı Reklam, Sosyal İçerikli Reklam ve diğer kategorisinde toplam 10 ödül verilecek. Ajanslar aynı şekilde Kırmızı Kampanya, Kırmızı Zanaat, Kırmızı Dijital kategorilerine de başvurabilecek.

BU YIL İLK KEZ ‘KAMPANYA’ İŞLERİ ÖDÜL ALACAK
Kırmızı bu yıl önemli bir yeniliğe ev sahipliği yapacak. Bugüne kadar bine yakın marka/ajans ve 11 binden fazla reklamın yarıştığı, 150’den fazla pazarlama iletişimi profesyonelinin jürilerinde görev üstlendiği Kırmızı’ya bu yıl ilk kez basılmamış işler de başvurabilecek. Kırmızı Kampanya kategorisinde yarışacak olan reklam işleri, basında yayınlanmış olma sınırlaması dışına çıkabilecek. Sınırlama olmaksızın televizyon, açık hava, radyo, gazete, dergi, sinema, dijital gibi ana akım ya da alternatif en az 3 mecrada kullanılan yaratıcı işler bu kategori altında ödül alacak. Bu yıl daha önce bir ödül başlığı olarak yarışmada olan Zanaat da ayrı bir kategoriyle yarışmaya dahil oldu. Zanaat kategorisinde büyük ödül Kıpkırmızı’nın yanı sıra reklam metni, tipografi kullanımı, sanat yönetimi, illüstrasyon ve reklam fotoğrafı başlıklarında ödüller sahiplerini bulacak.

Başvuruları; her biri alanlarının önde gelen isimlerinden oluşan, başkanlığını PURPLE, Sustainable Ideas Kurucu Ortağı Faika Ergüder’in yaptığı jüri değerlendirecek.
Kırmızı’yı sosyal medyada takip etmek için;
facebook.com/kirmiziodulleri
twitter.com/kirmiziodulleri
www.instagram.com/kirmizi_odulleri

Kırmızı Ödülleri Hakkında: Kırmızı Ödülleri, basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından beri düzenleniyor. Kuruluşunda sadece gazete ve dergi reklamları arasında yapılan bir yarışma olması sebebiyle Kırmızı Türkiye’de bir ilki temsil ediyor. Kırmızı Ödülleri 2010 yılında Türk reklam sektörü adına önemli bir adım atarak Kırmızı Bölge’yi başlattı. Sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarının katılabildiği Kırmızı Bölge ile her reklamcıya kendi kentinde ulaşıldı. 2016’da Kırmızı Dijitalde En İyiler Reklam Ödülleri’nin yarışmaya dahil edilmesi ile online reklam yaratıcılığı da ödüllendirilmeye başlandı. 2017 yılında yarışmaya Kırmızı Kampanya eklendi. Aynı yıl daha önce bir ödül başlığı olarak yer alan Zanaat, ayrı bir kategoriyle yarışmaya dahil oldu.

Kırmızı, Kırmızı Bölge, Kırmızı Dijital, Kırmızı Kampanya ve Kırmızı Zanaat ödüllerinin yanı sıra Kırmızı ana şemsiyesi altında, Genç Kırmızı; her yıl açıklanan farklı bir konuda hazırlanan reklamların katıldığı Hürriyet Özel Ödülü ve tören gecesi açıklanan brief doğrultusunda katılımcıların 2 saat içinde sadece kağıt kalem kullanarak hazırladıkları ve gecenin davetlileri tarafından oylanarak birincinin seçildiği ilan eskizlerinin yarıştığı Canlı Kırmızı düzenleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.