Koç Rick Carlisle’ın Dallas Mavericks Yorumu

22 Ocak, Pazar günü Dallas Mavericks ve Los Angeles Lakers karşı karşıya gelecek. Bu müthiş karşılaşma öncesi Dallas Mavericks Koçu Rick Carlisle, takımı hakkındaki yorumlarını paylaştı.

Koç Rick Carlisle’ın Dallas Mavericks Yorumu
Koç Rick Carlisle’ın Dallas Mavericks Yorumu vadi

Koç Rick Carlisle’nin Dallas Mavericks hakkında yorumları şöyle;

 

Pazar gecesi oynanacak Dallas Mavericks ve Los Angeles Lakers karşılaşmasında iki takım da kazanmaya odaklanmış olacak. Önemli olan, soğukkanlılıkla oynayıp aynı zamanda agresif olmak. İyi oynayın ama oyuna saygı duyun. Bizim takımımız bunu çok iyi bir şekilde yapıyor.

 

Mark Cuban ve Donny Nelson tarafından işe alındığım ve yetenekli bir kadroya sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu işe girme sebebim, oyunu öğretmeyi ve yönetmeyi seviyor olmam. Dallas Mavericks takımı genç bir kadroya sahip bundan dolayı öğretilecek ve sürdürülmesi gereken çok fazla konu var. Bu sezon Wes Matrhews, Finey Smith ile beraber 3 oyuncumuz draft edilmemiş olmasına rağmen bir çok oyunda yer aldı. Şuan Matthew, kendini kanıtlamış bir oyuncu, Harrison Barnes ve Justin Anderson’ın performansları da her geçen gün daha iyiye gidiyor. Finney-Smith ve Brussino ise çok genç oyuncular, birçok başka şeyi de beraberinde öğreniyorlar. Öğretmeni bu sürecin bir parçası olarak görüyorum ve biz ne kadar iyi öğretirsek, oyuncuların o kadar hızlı gelişim göstereceğine inanıyorum.

 

Hedefimiz kazanmak! Bu vizyon ile kazanmak için çalışıyor ve işleri yürütme şeklimizden ödün vermeden kazanmak için çabalamaya devam ediyoruz. Bunu yapmaya devam edeceğiz ve oyunları kazanmak için kendimizi mümkün olan en iyi konuma yerleştirip oradan yolumuza devam edeceğiz.

 

Dirk Nowitzki , ligde ve kadroda çok saygı duyulan bir oyuncu. Kadrodaki genç oyunculara çok yardımcı oldu onlardan birisi de Harrison Barnes’tı. Kendisi o yaşlardayken hayatının nasıl olduğunu ve tüm o sorumluluklara sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu bildiği için gençlere her zaman yardımcı oluyor.

 

NBA Sundays : 22 Ocak Türkiye saati 23.30 - TV8,5 ‘ta yayınlanacak olan Dallas Mavericks- Los Angeles Lakers karşılaşmasını kaçırmayın.

 

NBA Hakkında

NBA, üç profesyonel spor ligi NBA Ulusal Basketbol Birliği, WNBA Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve NBA Gelişim Ligi'ni kapsayan küresel bir spor ve medya kuruluşudur. Lig, dünya genelindeki 13 pazarda, 215 ülke ve bölgede 47 dilde maç ve program yayınlarıyla, 6 kıtada 100 ülkede 125.000'i aşkın mağazasıyla kendine uluslararası çapta yer edilmiştir. 2014-15 sezonu başlangıcı itibariyle NBA takımlarının kadrolarında yer alan 37 ülkeden 101 yabancı oyuncuyla NBA, lig tarihindeki en fazla yabancı oyuncu rekoruna ulaşmıştır. 2014-15 sezonunda NBA.com, NBA TV ve NBA mobil, NBA Digital'in değerleri arasında yer almaktadır. NBA, 875 milyonu aşkın beğeni ve takipçi ile tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında sosyal medya üzerinde dünya çapında en çok takip edilen 1. spor ligi konumunda. Lig, NBA Cares sayesinde, uluslararası alanda bilinen gençlik – hizmet kuruluşlarıyla çalışarak, eğitim, gençlik, aile gelişimi ve sağlık alanlarında önemli projelere imza atar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.