METABOLİZMAYI ZİNDE TUTMAK İÇİN SPOR VE EGZERSİZ ŞART

Acıbadem Ankara Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Yasemin Bekmezci, sağlıklı yaşam ve beslenmenin sırlarını Panora AVM’de anlattı.

METABOLİZMAYI ZİNDE TUTMAK İÇİN SPOR VE EGZERSİZ ŞART
METABOLİZMAYI ZİNDE TUTMAK İÇİN SPOR VE EGZERSİZ ŞART vadi

14 Mart Tıp Bayramı’nda ilkbahara formda girmenin yollarını Panora AVM misafirleri ile paylaşan Beslenme ve Diyet Uzmanı Bekmezci, pek çok merak edilen sorunun yanıtını da misafirler için yanıtladı. Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, Panora AVM Piri Reis alanında gerçekleşti. Sağlıklı kilo vermenin yanı sıra sağlıklı beslenmenin de inceliklerini anlatan Bekmezci, şunları söyledi: “Diyetin mutlaka kişiye özel olarak belirlenmesi gerekiyor çünkü herkesin kalori ihtiyacı cinsiyete, yaşa, boya, ağırlığa göre değişiyor. Diyet yapacak kişinin genel sağlık durumu ise kan tahlilleri ve muayene ile belirleniyor. Bunlara ek olarak sosyal hayatı ve mevcut beslenme alışkanlıkları da göz önünde bulundurularak kişiye özel bir diyet programı belirleniyor.”

 

Herkes 0 beden olmak zorunda değil

 

Zayıf olmak demenin sağlıklı olmak anlamına gelmediğinin de önemle altını çizen Acıbadem Ankara Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Yasemin Bekmezci “Herkes sıfır beden olmak zorunda değil. Önemli olan sağlıklı ve düzenli beslenmek. Bunların yanı sıra metabolizmayı zinde tutmak için spor ve egzersiz de şart. Mümkünse her gün 30 dakikalık egzersiz yapılmasını tavsiye ederim” diye konuştu.

 

Saat 13.00’te başlayan etkinlik, katılımcıların merak ettikleri soruların cevaplanması ile son buldu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.