NBA GLOBAL GAMES LONDON 2017 ÖNCESİ HEYECAN DORUKTA

NBA Global Games London 2017 The Denver Nuggets’ın ev sahipliğinde başlıyor. 12 Ocak’ta Londra The 02 arenada gerçekleşecek olan Denver Nuggets - Indiana Pacers karşılaşması öncesi oyuncular için de heyecan dorukta. Indiana Pacers oyuncusu Lavoy Allen karşılaşma hakkında ne düşünüyor? Kevin Seraphin’in örnek aldığı favori oyuncu kim? Denver Nuggets’tan Will Barton, NBA’de oynamak isteyen genç yeteneklere hangi tavsiyelerde bulundu? İşte oyuncuların maç öncesi samimi yanıtları;

NBA GLOBAL GAMES LONDON 2017 ÖNCESİ HEYECAN DORUKTA
NBA GLOBAL GAMES LONDON 2017 ÖNCESİ HEYECAN DORUKTA vadi

Will Barton – Denver Nuggets

Basketbol için İngiltere gibi ülkelerde olmak sizce kadar önemli?

“Bu iyi bir şey. Basketbol artık çok global hale gelmeye başladı. Bunu farklı ülkelerin bizim oyunumuzu görmelerine izin vermeye borçluyuz. Her sene daha global hale geliyoruz. Neden oyunu da global bir seviyeye taşımayalım ki?”

 

Sizce NBA’de oynamak isteyen genç yetenekler neler yapmalı?

“Yeteneklerini geliştirmeliler. Her gün antrenman yapmalı, koçlarını ve ailelerini dinlemeliler. Hayalini kurdukları şey hakkında başkalarının ‘Yapamazsın’ demesine izin vermemeliler. Yani her gün basketbolla yatmalı, kalkmalı ve nefes almalılar.”

 

 

Lavoy Allen – Indiana Pacers

İngiltere’ye gelmek sezonun önemli anlarından biri mi sizce?

“Seyahat ettiğimiz ve basketbol elçisi olabildiğimiz her gün eğlenceli. Eşimin de bu seyahati dört gözle beklediğini biliyorum. Ailelerimiz genelde sezon boyunca bizimle gelme fırsatı bulamıyor o nedenle oldukça heyecanlıyız.”

 

 

Seyahat etmek antrenmanları ve oyuna hazırlanmayı nasıl etkiliyor?

“Aslında etkilemiyor. Başka zamanlarda nasıl çalışıyorsak yine öyle çalışıyoruz.”

 

 

Size göre Denver Nuggets ile olan karşılaşma nasıl geçecek?

“Ligdeki her takım zorlu, hangi takımla oynarsanız oynayın durum böyle. Oynamak için hazır değilseniz, herhangi bir akşamda kaybedebilirsiniz.”

 

Kevin Seraphin – Indiana Pacers

 

Yeni takımını seviyor musun, alışabildin mi?

“Evet, tabi ki. Hepsi iyi oyuncular. İmza atmadan önce de takımı biliyordum, takım arkadaşlarımdan hoşlanmıştım zaten.”

 

Phil Jackson ve Larry Bird için oynadınız. Aralarında tercih ettiğiniz biri var mı?

“Bir tercihim yok. Her ikisi de bana karşı çok iyiydi. Phil her zaman bana karşı çok iyi davranırdı, devamlı konuşur, tavsiyeler verirdi. Larry de aynı şekilde, her ikisini de seviyorum.’’

 

İngiliz taraftarları karşısında Londra’da bir NBA Global Games karşılaşmasında yer alacaksın. Bu konuda heyecanlı mısın?

“Tabi ki, İngiltere benim komşum. NBA’deki serüvenim boyunca ilk kez Avrupa’da oynayacağım. Bu yüzden, evet heyecanlıyım.’’

 

Daha önce Londra’da bulundunuz mu?

“2012 Olimpiyatlarında oynamıştım ama burada birçok kez bulundum”

 

Taraftarlar neler beklemeli?

‘’Londra, bir şeyleri organize etme konusunda çok başarılı, bu nedenle profesyonelce hazırlanacaklarını düşünüyorum. Avrupa’nın dört bir yanından gelen çılgın bir kalabalık ile karşılaşacağımızı tahmin ediyorum. Çok eğlenceli olacak’’.

 

Sizce Denver’in en önemli oyuncuları kimler?

“Galinari ve Faried’i beğeniyorum.”

 

 

Gençken hangi NBA oyuncusunu örnek alırdınız?

“İlk başta Dwight Howard’ı beğeniyordum, lige girdiğimde ve ligle ilgili daha fazla şey öğrendiğimde, Howard artık oynamıyordu. Olajuwon’u beğeniyorum. Onu örnek alırdım.”

 

 

NBA Hakkında

NBA, üç profesyonel spor ligi NBA Ulusal Basketbol Birliği, WNBA Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve NBA Gelişim Ligi'ni kapsayan küresel bir spor ve medya kuruluşudur. Lig, dünya genelindeki 13 pazarda, 215 ülke ve bölgede 47 dilde maç ve program yayınlarıyla, 6 kıtada 100 ülkede 125.000'i aşkın mağazasıyla kendine uluslararası çapta yer edilmiştir. 2014-15 sezonu başlangıcı itibariyle NBA takımlarının kadrolarında yer alan 37 ülkeden 101 yabancı oyuncuyla NBA, lig tarihindeki en fazla yabancı oyuncu rekoruna ulaşmıştır. 2014-15 sezonunda NBA.com, NBA TV ve NBA mobil, NBA Digital'in değerleri arasında yer almaktadır. NBA, 875 milyonu aşkın beğeni ve takipçi ile tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında sosyal medya üzerinde dünya çapında en çok takip edilen 1. spor ligi konumunda. Lig, NBA Cares sayesinde, uluslararası alanda bilinen gençlik – hizmet kuruluşlarıyla çalışarak, eğitim, gençlik, aile gelişimi ve sağlık alanlarında önemli projelere imza atar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..