NIKE “REVOLUTIONAIRS” TASARIMCILARIYLA TANIŞIN

Nike ve "Air" 30 yıl boyunca eşanlamlı ve birbirinden ayrılamaz hale dönüştü. 1987’den bu yana Air Max ailesi; yenilikçiliğin ve stil ifadesinin kesişim noktasını işaret ediyor. Gücünü sporun köklerinden alan Air Max, müzik, sanat ve moda alanında kültürel bir fenomen haline geldi.

NIKE “REVOLUTIONAIRS” TASARIMCILARIYLA TANIŞIN
NIKE “REVOLUTIONAIRS” TASARIMCILARIYLA TANIŞIN vadi

 

Nike; bu sene ilk defa Air Max'ın geleceğini Nike Tasarım ekibiyle yan yana yeniden geliştirmek için dünyanın farklı yerlerinden 12 tasarımcıyı Beaverton, Oregon'daki Nike Dünya Genel Merkezi'ne davet etti. Türkiye'den davet edilen Les Benjamins markasının kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamın Aydın, Nike için Air Max tasarladı.

 

Nike ve "Air" 30 yıl boyunca eşanlamlı ve birbirinden ayrılamaz hale dönüştü. 1987’den bu yana Air Max ailesi; yenilikçiliğin ve stil ifadesinin kesişim noktasını işaret ediyor. Gücünü sporun köklerinden alan Air Max, müzik, sanat ve moda alanında kültürel bir fenomen haline geldi.

 

Nike; bu sene ilk defa Air Max'ın geleceğini Nike Tasarım ekibiyle yan yana yeniden geliştirmek için dünyanın farklı yerlerinden 12 tasarımcıyı Beaverton, Oregon'daki Nike Dünya Genel Merkezi'ne davet etti.

 

Air Max Day " Vote Forward " projesi kapsamında biraraya gelen 12 tasarımcıya "Revolutionairs" adı verildi. Bu sanatçılar, tasarımcılar ve DJ'ler Nike Air Max stillerini yeniden tasarlamak için görevlendirildi.

 

Les Benjamins markasının kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamın Aydın, Türkiye'den davet edilen ilk tasarımcı olarak bu proje kapsamında Portland'daki Nike'ın Dünya Genel Merkezi'nde Airmax’i kendi tasarım anlayışına göre yorumladı. Nike’ın tasarımcılarıyla yanyana çalışan Aydın’ın Air Max ayakkabısı 17 Mart’ta bütün tasarımcıların çalışmalarıyla aynı anda “Vote Forward” projesi kapsamında lanse edilerek nike.com/voteforward sitesinde oylamaya açıldı.

 

“Vote Forward” projesi sayesinde de tüketiciler Air'in geleceğini belirleyecek. 12 yeni Air Max tasarımının oylaması 25 Mart'ta sona erecek. Kazanan tasarım 26 Mart’ta Air Max’ın doğum gününde ilan edilecek.

 

Projeye katılan 12 tasarımcı“Revolutionairs”; Alexandra Hackett (Londra), Artemy Lebedev (Moskova), Bünyamin Aydın (İstanbul), Celement Balvoine (Amsterdam), Fabikr (Seoul), Kyle Ng (Los Angeles), Lourdes Villagómez (Mexico City), Naotaka Konno (Tokyo), Sean Wotherspoon (Los Angeles), Shangguan Zhe (Shanghai), Tianzhou Chen (Beijing) ve Venus X (New York).

 

BÜNYAMİN AYDIN (İSTANBUL)

Aydın’ın ayakkabısı Doğu kültürü ve tarihini artistik bir dokuyla birleştiren modern dijital baskıyla tamamlıyor. 

 

ALEXANDRA HACKETT (LONDRA)

 

 

Hackett’ın ayakkabısı Air Max 1, 90, 180, 93, 95, 97, Plus, 360 ve 2015 elementlerini biraraya getiriyor.

 

ARTEMY LEBEDEV (MOSKOVA)

 

Lebedev’in ayakkabı tasarımı Air Max 97 silüetini siyah ve fermuarla bağcıkların kapandığı bir üst yüzeyle tamamlıyor. 

 

CLEMENT BALAVOINE (AMSTERDAM)

Balavoine’nin ayakkabısının üst kısmı Air Max 90 ve dili Air Max 97’nin birleşimiyken hava yastığının üzerinde rakam detayları yer alıyor. 

 

FABRIKR (SEOUL)

 

Fabrikr’ın ayakkabısı sneakerhead’lerin ayakkabılarını plastiğe sararak saklamalarından ve Nike’ın Dünya Merkezi etrafındaki sisten ilham almıştır. Şeffaf malzemeleri OG kırmızı ve beyaz Air Max 1 üzerine uygulamıştır. 

 

KYLE NG (LOS ANGELES)

 

NG’nin Air Max 1 Ultra Flyknit’i elde boyanmış doğal renklerde ve arkasında “Give a damn,” yazan bir nakış yer alıyor. 

 

LOURDES VILLAGÓMEZ (MEXICO CITY)

 

 

 

Villagómez’in Air Max 1 x Air Max 90 hybrid ayakkabısı Orta Amerika Ormanları’nda bulunan parlak Quetzal kuşundan ilham alıyor. 

 

NAOTAKA KONNO (TOKYO)

 

Konno’nun ayakkabısı Flyknit üst ve Air Max 97 hava yastığını Tokyo kulüplerinden ve sokak kültüründen liham alarak birleştiriyor. 

 

SEAN WOTHERSPOON (LOS ANGELES)

 

Wotherspoon’un Air Max 97 x Air Max 1 hybrid ayakkabısı 80’lerden kalma Nike şapkalarından ilham alıyor.

 

SHANGGUAN ZHE (SHANGHAI)

 

Zhe’nin ayakkabısının üst kısmı doğada bulunan en hafif yaratıklardan birisi olan helikopter böceğinin kanatlarındaki desenlerden ilham alıyor. 

 

CHEN TIANZHUO (BEIJING)

 

Tianzhuo’nun ayakkabısı ilhamını kayak botları, böcekler, zırh ve

 

KOBE IX Elite’den alıyor.

 

VENUS X (NEW YORK)

 

 

Venus X’in ayakkabısının üst kısmı Air Max 97 ve klasik Air Max Plus renginin üsten alta kadar büyük harflerle yazılmasıyla dikkat çekiyor. 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.