ONE UP ONE DOWN: ÜNLÜ RAKETLER ENGELSİZ TENİSİ İÇİN HAVALANACAK!

Tenis sporunu sevdirmek için bu yıl ilki düzenlenecek olan One Up One Down, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için tekerlekli sandalye tenisi Milli Takım oyuncularıyla ünlü simaların aralarında yapacakları gösteri maçlarıyla gerçekleşecek.

ONE UP ONE DOWN: ÜNLÜ RAKETLER ENGELSİZ TENİSİ İÇİN HAVALANACAK!
ONE UP ONE DOWN: ÜNLÜ RAKETLER ENGELSİZ TENİSİ İÇİN HAVALANACAK! vadi

Özel günün anlamını vurgulamak amacıyla Tenis Kategorisi'ndeki profesyonelliğini ön plana çıkaracak One Up One Down, 2016 Rio Paralimpik Oyunları’na kota alarak tarih yazan milli sporcu Büşra Ün’ün yanı sıra Tekerlekli Sandalye Tenisi Milli Takım oyuncuları, Türkiye’nin WTA düzeyinde final oynayan ilk tenisçisi İpek Şenoğlu, oyuncu ve tenisçi Filiz Taçbaş, eski milli futbolculardan Ümit Davala, Saffet Akyüz ve Murat Erdoğan, milli tenisçilerden Ergun Zorlu, Davis Cup Kaptanı Haluk Akkoyun gibi bir çok değerli sporcu ve ünlü ismi, gösteri maçları kapsamında Bakırköy Spor Vakfı Spor Tesisleri'nde ağırlayacak.

 

Gorbon Sports Management’ın kurucusu Orhan Gorbon‘un destek verdiği, spor ve sanat camiası ünlülerinin tekerlekli sandalye Milli takımı sporcularıyla ortak olacakları çiftler mücadelesi heyecanlı anlara sahne olacak. Gösteri maçları sayesinde Mayıs ayında Engelliler Haftası'nda düzenlenecek turnuva için sporculara hazırlık ve motivasyon sağlanacak. Türkiye'ye bir ilki temsil eden "One Up One Down" tenismaçları, tenis sporunda engelsiz raketlerin bilinirliğinin arttırılmasına da dikkat çekecek.

 

Editöre Not: One Up One Down: Engelsiz ve bir engelli oyuncudan oluşan takımların karşılıklı olarak oynadığı double tenis oyunudur. Engelsiz oyuncular için top bir kez seker engellioyuncusu için ise 2 kere sekme hakkı vardır. Diğer kurallar ise double tenis oyunu ile aynıdır.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.