Online spor alışverişinde erkekler, kadınlardan daha çok alışveriş yapıyor

Yaptığı mağaza yatırımları ve distribütörlüklerle adrenalin ve doğa yaşam tarzının yükselmesinde en önemli katkıyı sağlayan SPX, yüzbinlerce çeşidi bulan geniş ürün yelpazesini online alışveriş sitesiyle tüm Türkiye’deki sporseverlerin beğenisine sunuyor. Özellikle genç sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği spx.com.tr sitesinin trafiği geçen yıla göre yüzde 50 oranında arttı. SPX ayrıca blog sitesi ve Youtube kanalında paylaştığı özel içeriklerle, doğa sporları tutkunlarına ve outdoor yaşam tarzına meraklı olanlara hayatlarını kolaylaştıracak bilgiler veriyor.

Online spor alışverişinde erkekler, kadınlardan daha çok alışveriş yapıyor
Online spor alışverişinde erkekler, kadınlardan daha çok alışveriş yapıyor vadi

 

Adrenalin ve doğa sporları yapan sporseverlere ihtiyaç duydukları tüm giyim ve ekipmanları sunan SPX, 7 ildeki 33 mağazasının yanı sıra online alışveriş operasyonunu da büyütmeye devam ediyor. SPX’in online alışveriş sitesi spx.com.tr’nin trafiği geçtiğimiz yıla göre yüzde 50 oranında artış gösterdi. Spx.com.tr’nin ziyaretçi profilini ağırlıkla 25 – 44 yaş arasında genç sporseverler oluştururken, bunlar arasında ürünlere en çok ilgi gösteren ve alışveriş yapanların ise yüzde 70’ten fazla oranla erkek sporseverlerin olması dikkat çekti. 

Adrenalin ve doğa yaşam tarzı alanında, kategorisinde en iyilerden olan 66 markayı sporseverlerle buluşturan SPX’in online alışveriş sitesini ziyaret eden sporseverler yüzbinlerce ürüne en kısa yoldan ulaşma imkanı buluyor. 

Salomon markası zirvede

Spx.com.tr’deki online alışveriş alışkanlıklarına ilişkin yapılan analizde lifestyle ve outdoor kategorileri ziyaretlerde öne çıkan kategoriler olurken, en çok satılan ürün ise Salomon marka ayakkabı oldu. Salomon markası dört farklı ürünle en çok satılan ilk 10 ürün sıralamasına damgasını vurdu. Listede ayrıca Billabong Boardshort, Quiksilver Tshirt, Skechers ayakkabı, Jack Wolfskin mont, Babolat Raket ve Dunlop Tenis Topu yer aldı. 

Snowboard satışları kayak satışlarını geçti

Spx.com.tr'de kayak ve snowboard kategorilerindeki rekabetin galibi ise snowboard oldu. Snowboard giyim ve ekipman kategorisindeki ürün satışları, kayak giyim ve ekipmanlarına oranla yüzde 60 daha fazla gerçekleşti.

En çok alışveriş yapılan il İstanbul, dönem ise aralık ayı 

Spx.com.tr’de en çok alışveriş yapılan 10 il; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Erzurum, Muğla ve Kayseri olurken, bu illerde alışverişin zirve yaptığı ay ise kayak sezonunun başladığı aralık ayı oldu. SPX’in mobil sitesi ve uygulaması üzerinden yapılan alışverişler de son dönemlerde yükselişe geçti. Ziyaretlerin yüzde 50’ye yakını, alışverişlerin ise yüzde 25’ten fazlası mobil üzerinden yapılıyor.

Dijital içeriklerle fark yaratıyor

SPX’in dijital dünyası online alışverişle sınırlı değil. Sporseverlerin alışveriş deneyimini geliştirmek için farklı dijital kanalları kullanan SPX, blog sitesini ve Youtube kanalını da sporseverler için birer bilgi platformuna dönüştürdü. Blog sitesinde doğa sporlarıyla ilgili güncel haberlere, yazılara faydalı bilgilere yer veriliyor. SPX’in Youtube kanalı ise doğa sporları alanında en özgün ve zengin içerikli kanallardan biri olma yolunda hızla ilerliyor. Olgar Şirketler Grubu CEO'su Orkun Olgar, özel olarak çekilen ve profesyonel prodüksiyonu yapılan videolarda doğa sporlarına meraklı olanlara deneyimlerini paylaşıyor ve tavsiyelerde bulunuyor. Orkun Olgar’ın outdoor, kayak, snowboard ürünleriyle ilgili verdiği bilgiler ve kayak merkezlerinde yaptığı çekimler ilgiyle izleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.