Restore edilen 250 yıllık tarihi bina sanata hizmet edecek

Beyoğlu Belediyesi’nin destekleriyle restore edilen 250 yıllık tarihi bina sanatseverlerin hizmetine sunuldu. Bağımsız Sanat Vakfı tarafından kullanılacak olan tarihi yapının açılış törenine katılan Başkan Demircan, "Sanat bağımsız olmalıdır. Faydalı olmalıdır. Güzel olmalıdır. Bütün insanlığa söyleyecek sözü, gösterdiği hedef olmalıdır. Bağımsız Sanat Vakfı’mızın, sanatın iyileştirici gücünü her dem taze bir nefesle bize sunacağından eminim." dedi.

Restore edilen 250 yıllık tarihi bina sanata hizmet edecek
Restore edilen 250 yıllık tarihi bina sanata hizmet edecek vadi

 

   Beyoğlu Belediyesi’nin destekleriyle restore edilen 250 yıllık tarihi bina sanatseverlerin hizmetine sunuldu. Bağımsız Sanat Vakfı tarafından kullanılacak olan tarihi yapının açılış törenine katılan Başkan Demircan, "Sanat bağımsız olmalıdır. Faydalı olmalıdır. Güzel olmalıdır. Bütün insanlığa söyleyecek sözü, gösterdiği hedef olmalıdır. Bağımsız Sanat Vakfı’mızın, sanatın iyileştirici gücünü  her dem taze bir nefesle bize sunacağından eminim." dedi.

            18. yüzyıl mimarisinin önemli yapıtlarından birisi olan Yusuf Ağa Sıbyan Mektebi’nde Beyoğlu Belediyesi’nin destekleriyle başlatılan restorasyon çalışması tamamlandı. Bağımsız Sanat Vakfı tarafından merkez binası olarak kullanılacak olan tarihi yapı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Fatih Eminönü’nde bulunan tarihi binanın 'Hep İyi Şeyler Olsun' resim sergisi ile birlikte gerçekleştirilen açılış törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Bağımsız Sanat Vakfı Başkanı Hülya Yazıcı ve 'Hep İyi Şeyler Olsun' sergisinin Küratörü Ahmet Özel’in yanı sıra çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.

 

            SANATIN BÜTÜN İNSANLIĞA SÖYLEYECEK SÖZÜ OLMALIDIR

 

            Açılış ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Belediyesi olarak binanın restore edilmesine katkı sunmuş olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Sanat; toplumun değerleriyle barışık olmalı, ona saygı duymalıdır. Sanatın muhafazakarı, sosyalisti, marksisti olmaz. Sanatın önüne getirilen her sıfat, bana göre sanatın değerini zedeler. Sanat bağımsız olmalıdır. Faydalı olmalıdır. Güzel olmalıdır. Bütün insanlığa söyleyecek sözü, gösterdiği hedef olmalıdır. Sanatın hedefi ne? Daha iyi bir insan, daha iyi bir toplum, nihai olarak daha güzel bir ülke, daha güzel bir dünya idealidir. Sanat; milletimizin irfan seviyesine çıktıkça, o seviyeye yükseldikçe kıymet kazanır. Bağımsız Sanat Vakfı’mızın, sanatın iyileştirici gücünü  her dem taze bir nefesle bize sunacağından eminim. Bağımsız Sanat Vakfımız Hayırlı uğurlu olsun. İyi şeyler eksik olmasın hayatımızdan." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.