RİEKERNİK ATATÜRK SORUSUNA KIZDI

Galatasaray Teknik Direktörü Riekernik'e öyle bir soru soruldu ki.. O bile şaşırdı. Bir gazeteci kendisi ile Atatürk arasında bir bağlantı kurdu ve efendiliğini Rikernik bir daha gösterdi

RİEKERNİK ATATÜRK SORUSUNA KIZDI
RİEKERNİK ATATÜRK SORUSUNA KIZDI Serkan

Riekernik ve Atatürk.. İkisi bir araya gelmez demeyin .Geldi bile.. Bir gazeteci şu amacı ne belli olmayan şu soruyu sordu: "Atatürk Türkiye'yi siz Galatasaray'ı kurtardınız.Ne düşünüyorsunuz ?

Bu soru karşısında afallayan Riekernik şu cevabı verdi   

 

Bir muhabir tarafından yapılan, "Atatürk Türkiye'yi siz Galatasaray'ı kurtardınız" benzetmesine yanıt veren Riekerink, "Atatürk Türk halkı için çok önemli. Ben Galatasaray'ın hocasıyım, bunun mukayesesi olmaz" dedi.

 

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, defansta  rotasyon düşünmediğini ,istikrardan yana olduğunu  söyledi.

Takım kurgusunu  bozmayı düşünmediğini dile getiren Hollandalı çalıştırıcı, “Hedef sezona iyi başlamak değil iyi bitirmektir. Şu anda hiç bir şey başarmış değiliz. Şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

Jan Olde Riekerink maç hakkında şöyle konuştu:

“Basit goller yediğimiz doğru. 4 tane duran tol golü yedik. Bugün de duran toplara çalıştık. Duran toptan gol yiyoruz diye savunma hattını değiştirmek ne derece doğru bilmiyorum. Kazanan bir takım var. Bunun için oyuncu değiştirirsek oyuncularımıza güvenmemiş oluruz. Takım düzenini bozmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum.”

“Geçen seneye bakarsak bazen Martin, bazen Sabri oynadı. Cavanda da katıldı aramızda. Cavanda’nın iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum, taktik olarak gelişmesi lazım… Çok iyi performans gösteren, agresif ve görevini yapan bir oyuncu. 450. maçına çıktı kendisi çok önemli bir performans olduğunu düşünüyorum. Oyundan çıktığında tam bir takım oyuncusu gibi arkadaşlarına destek verdi. Onun iyi bir takım oyuncusu olduğunu düşünüyorum.”

 

Bir muhabir tarafından Atatürk ile kıyaslanan deneyimli teknik adam, “Atatürk’ün Türk halkı için ne kadar önemli olduğunu biliyorum.. Ben Galatasaray’ın hocasıyım, bunun mukayesesi olmaz. Geçen sene yardımcılarımızla birlikte önemli işler çıkarıdığımızı düşünüyorum. Ben tek başıma başarmadım bunu. Orhan hocayı ve Ayhan hocayı ön plana çıkarıyorum hep. Bana çok destek oldular. Başarı çok uzun bir yol. Hedef sezona iyi başlamak değil, şampiyon olmaktır. Ortada kazanılmış bir şey yok ve önümüzde çok zor bir Gençlerbirliği maçı var.”

WESLEY'E ÖVGÜ

“Wesley bizim için çok önemli bir oyuncu. Maçın kaderini değiştirebilecek oyuncu. Onun olmayışı bizi farklı çözümlere götürebilecektir.”

RİKERNİK ATATÜRK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Fenerbahçe-Beşiktaş Maçını Canlı İzle,Lig Tv İzle.. İDDİA TAHMİNİ
Fenerbahçe-Beşiktaş Maçını Canlı İzle,Lig Tv İzle.. İDDİA TAHMİNİ