SABANCI VAKFI ŞAMPİYON SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ

SABANCI VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİ DİLEK SABANCI: “ENGELLİ GENÇLERİMİZİN SPORDA BAŞARILI OLMALARININ ÖNÜNDE HİÇBİR ENGEL YOK”

SABANCI VAKFI ŞAMPİYON SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
SABANCI VAKFI ŞAMPİYON SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ vadi

Merhum Sakıp Sabancı tarafından başlatılan ve vasiyeti gereği Sabancı Vakfı tarafından devam ettirilen Sakıp Sabancı Spor Ödülleri, 21 Aralık Çarşamba günü düzenlenen törenle şampiyon sporculara verildi. Bu yıl Eylül ayında Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda güreş, masa tenisi, halter ve goalball dallarında altın madalya kazanan şampiyon sporcular ödüllerini Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr.h.c. Dilek Sabancı’dan aldı.

 

 

Ödül törenindeki konuşmasında, gençlerin dünya çapındaki başarısının sevincini paylaşmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Dilek Sabancı “Sevgili babam Sakıp Sabancı, başarılı gençlerin geleceğin teminatı olduğuna, gençlerin, sanatçıların, sporcuların başarılarının teşvik ve takdir edilmesi gerektiğine inanırdı. Babamın başlattığı ve devam ettirilmesini vasiyet ettiği bu ödülleri sürdürmekten ve başarıyı teşvik etmekten mutluluk duyuyoruz. Babam özellikle engelli sporculara büyük önem ve destek veriyordu. Biz de engelli gençlerimize spor müsabakalarında başarılı olmalarının önünde hiçbir engellerinin olmadığını göstermek, bu düşünceyi engelli sporcularımız vasıtasıyla toplumumuzun tümüne yayabilmek ve her geçen gün daha çok çocuğa ulaşmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

 

Ödüllerin, sporcuların elde ettikleri başarıların takdir edilmesinin ötesinde, onlara bir teşekkür anlamını taşıdığını söyleyen Dilek Sabancı, sporcuları destekleyen ailelerini de kutladı. Olimpiyat Oyunları’nda güreş dalında altın madalya kazanan Taha Akgül,Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanan; halter dalında ortopedik engelli Nazmiye Muratlı, masa tenisi dalında ortopedik engelli Abdullah Öztürk ile görme engelliler kadın goalball takımı oyuncuları Gülşah Düzgün, Sümeyye Özcan, Seda Yıldız, Neşe Mercan, Buket Atalay ve Sevda Altınoluk Sakıp Sabancı Spor Ödülü’nü de almaya hak kazandı.

 

Sabancı Vakfı Spor Ödülleri

 

Sakıp Sabancı, 1994 yılında kendi adını taşıyan Spor Ödüllerini başlatmış, tüm hayır işleri ile ödül programlarının devamını sağlamak için Sabancı Vakfı bünyesinde Sakıp Sabancı Fonu’nu kurmuştu. Sabancı Vakfı, eğitim, spor ve sanat alanlarında bugüne kadar 1.000’i aşkın ödül verdi.

 

Sakıp Sabancı Spor Ödülleri, Olimpiyat Oyunları’nda, Paralimpik Oyunları’nda ve Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nda altın madalya kazanan sporculara verilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.