Sağlıklı Yaşama Dair Herşey Chenot Metodu'nda...

Anti-aging tıbbının amacı, vücut, zihin ve ruh arasında dengeyi sağlamak için vücudun işlevlerini bütüncül bir şekilde optimize etmektir.

Sağlıklı Yaşama Dair Herşey Chenot Metodu'nda...
Sağlıklı Yaşama Dair Herşey Chenot Metodu'nda... vadi

 

Chenot metodu ile kişilerin vücut ve zihin sağlığı korunuken, enerji kanallarını ve vücut işlevlerini canlandırarak mümkün olan en uzun süre genç kalmaları sağlanır. . 

 

Chenot Terapi diyeti,Kişiye Özel Program ile hücreleri toksinlerden “arındırma”yı, ideal metabolizma için gerekli besin maddelerini sunmayı ve tüm vücudu yenilemeyi amaçlar.Chenot Terapi Diyeti'nde Kişiye Özel Program; Sağlık Değerlendirmesi, Yoğun Terapi ve Zenginleştirilmiş Hayat Tarzı olarak3 adımda gerçekleştirilir.

İlk adım; diyet, fiziksel aktivite, uyku düzenleri, eğlence ve sosyalleşme gibi kişisel yaşam tarzı alışkanlıklarının değerlendirilmesinden oluşur. Yoğun Terapi isesağlıklı yaşama ve yaşlanmaya ilişkin güncel araştırmalara dayanmaktadır.

Yemek yemek fiziksel ve zihinsel sağlığın temelidir...

Yaşam tarzına uyarlanmış bir beslenme düzeni, kişiye, enerji, konsantrasyon ve hatta çeşitli hastalıklara karşı direnç kazandırarak fiziksel ve zihinsel performansı artırır. Chenot Metodu'nun temelinde ise yiyeceklerin sağlıklı bir yaşam için en iyi kaynak olduğu anlayışı üzerine şekillenen geleneksel Çin tıbbı bulunmaktadır

Sağlıklı Yaşam İçin Nereden Başlamak Gerekir ?

Chenot'nun bilim ekibi, gıda seçimi, işleme ve pişirme konularına , araştırma kanıtlarını da ekleyerek iki farklı plan tasarladı: DETOX ve BIOLIGHT Diyet..

Her iki diyet de antienflamatuar özellikler taşıyan taze ve özenle seçilmiş malzemeler, hücreleri koruyan negatif PRAL (Potansiyel Renal Asit Yükü) , oksidatif stres ve asit ortamından kaynaklanan yapısal proteinlere dayanmaktadır.Yemekler, diyetin AGE (İleri Glikasyon Son Ürünleri) içeriğini azaltan , asitli terbiye, düşük ateşte ve nemli ısıda pişirme yöntemleri ile hazırlanır. AGE'ler Diyabet, Ateroskleroz ve Alzheimer hastalığı gibi birçok dejeneratif hastalığın gelişimi ile ilgilidir.

DETOKS Diyeti, farklı biyolojik özellikleri (örneğin;indirgenmiş glikoz ve insülin seviyeleri) değiştirmek içinkalori kısıtlaması ileenerji akışını ve metabolizma hızını düşürerek ,oksidatif hasarı en aza indirgemeye dayanan 7 günlük bir plandır. Yoğun terapi sürecinin yanı sıra, DETOX diyeti geçici oruç tutmak için mükemmel bir seçenektir. Haftada bir veya iki gün, vücudun gençleşip onarılmasına ve genel olarak sağlıklı kalmasına yardımcı olduğu için Chenot metodunun faydası devamlıdır.

BIOLIGHT diyeti, vücudun işlevlerini en üst düzeye çıkarmak ve hormonal dengeyi eski haline getirmek için uygun makro besin oranına dayanan günlük bir plandır. Bu diyet, enerji düzeylerini iyileştirmek, sağlıklı bir kiloya ulaşmak ve korumak için metabolizmasını optimize etmek isteyenler için idealdir.

Chenot Diyet Felsefesinin son adımı danışanlarınını, üst düzey sağlıklı yaşam sürdürmeleri için davranış ve yaşam tarzı değişiklikleri konusunda eğitmeyi amaçlar.

Chenot Metodu ; Zenginleştirilmiş Yaşam Tarzı, Wellness değerlendirmesinin sonuçlarını, Chenot diyetinin bileşenleriyle harmanlayan kişiselleştirilmiş bir danışmanlıktır. Sağlıklı yaşam ve başarılı yaşlanmanın sırrı sadece diyet değildir. Gerçek “Gençlik Çeşmesi”nin kaynağı, her gün nasıl yaşadığımız ve vücudumuza nasıl baktığımızda gizlidir.

 

Sağlık ve İyilik uzmanı Henri Chenot Azerbaycan Gabala da modern ve son teknolojik donanımlara sahip yarattığı beş yıldızlı merkez de, lüks ve yeniden canlandırıcı Chenot metotlarının uyguluyor. Detoks merkezi ve resort Azerbaycan’daki Nohur Gölü’nün hemen yanındaki muhteşem doğanın içinde Türkçe bilen ekibi ile Türkiye’den gelecek misafirlerini bekliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.