Şişecam’ın desteklediği, 7. TÜRKTAY Paneli’nde atık yönetimini konuşuldu

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Şişecam Topluluğu, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere Türkiye Belediyeler Birliği, TÜBİTAK MAM, Çevre Mühendisleri Odası, Bölgesel Çevre Merkezi-REC Türkiye ve Rekabet Kurumu işbirliğiyle hayata geçirilen TÜRKTAY Paneli’nin ana sponsorluğunu üstlendi. Ana teması ‘Türkiye'de Döngüsel Ekonomi Kapsamında Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüme Genel Bakış' olan panel Ankara Hilton-SA’da düzenlendi.

Şişecam’ın desteklediği, 7. TÜRKTAY Paneli’nde  atık yönetimini konuşuldu
Şişecam’ın desteklediği, 7. TÜRKTAY Paneli’nde  atık yönetimini konuşuldu vadi

 

 

 

‘Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi’ başlıklı 7. TÜRKTAY Paneli’nin açılış konuşmaları TÜRKTAY Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Caner Zanbak, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmeci ve Türkiye Şişecam Fabrikaları A.Ş. Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik tarafından yapıldı. Panele kamu, STK’lar ile özel sektör temsilcilerinin yanı sıra, alanında uzman akademisyenler de katıldı.

 

 

 

08.11.2016 - Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında global bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu, 7. TÜRKTAY’ın Ankara Hilton-SA’da düzenlediği ‘Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi’ panelinin ana sponsoru oldu.

 

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere, Türkiye Belediyeler Birliği, Tübitak Mam, Çevre Mühendisleri Odası, Bölgesel Çevre Merkezi-REC Türkiye ve Rekabet Kurumu işbirliğiyle düzenlenen panelin ana teması ‘Türkiye'de Döngüsel Ekonomi Kapsamında Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüme Genel Bakış' oldu.

 

İki tam gün süren panelin açılış konuşmaları Türktay Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Caner Zanbak, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmeci ve Türkiye Şişecam Fabrikaları A.Ş. Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik tarafından gerçekleştirildi. Panele kamu, STK’lar ile özel sektör temsilcilerinin yanı sıra, alanında uzman akademisyenler de katıldı. Yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgi gören panele yaklaşık 500 kişi katıldı. 9 oturumun yapıldığı panelde 48 konuşmacı yer aldı.

 

 

Şişecam Topluluğu Hakkında

 

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcamcam ev eşyasıcam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında global bir oyuncudur.“Düzcam”“Cam Ev Eşyası”“Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır.

Bugün dünyanın cam ev eşyasında 3’üncü, cam ambalajda 4’üncü, düzcamda 5’inci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, Avrupa’nın 4’üncüdünyanın 10’uncu büyük soda üreticisi olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir. Şişecam, 80 yılı aşkın deneyimi, 21 binden fazla çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeye ulaşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.