Tarama Hatalarında Google Sıralamasına Etkisi Anchor

İnternet sitelerinde tarama hataları belirli zamanlarda seo açısından ciddi şekilde sıralama düşüşlerine neden olmaktadır.

Tarama Hatalarında Google Sıralamasına Etkisi Anchor
Tarama Hatalarında Google Sıralamasına Etkisi Anchor Seobaz

İnternet sitelerinde tarama hataları belirli zamanlarda seo açısından ciddi şekilde sıralama düşüşlerine neden olmaktadır. Bu düşüşlerde site içerisinde olan trafiği azalmaktadır. Bazı kayıplar ortaya çıkabilmektedir. Tarama hataları olduğu zaman Google başarılı bir tarama gerçekleştirememekte veya http hata raporu vermekte olan internet adresinin URL’leri hakkında bilgi vermesine sebep olacaktır. Tarama sırasında karşınıza çıkan hata raporları iki ana unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarama hataları ve genel hata raporları halinde gelmektedir.

Site hatalarında bulunan raporlarda internet adresinin içerisinde hataları bölümünde son 90 gün içerisinde Googlebot’un siteye girmesini engelleyen bütün sorunların ortaya çıkmasını sağlar. İnternet sitesi tarama hataları yapmaktan kaçınmalısınız.

URL hatalarında ortaya çıkmakta olan raporun URL hataları içerinde ise Google’ın telefon veya masaüstü sayfalarının tarandığı zaman içerisinde görünen spesifik hatalar olarak karşımıza çıkmaktadır.  URL hataları alanında karşımıza çıkan her bölüm Google siteleri içinde erişim sağlayabilmek için kullandığı farklı mekanizmalara denk getirilmektedir.

Hatalar Neden Oluşmaktadır?

Bir internet adresinde tarama hataları raporları ve site hataları kısmında herhangi bir hatanın bulunmaması gerekmektedir. Siteniz içerisinde Google ile birlikte bir hata görüldüğü zaman sitenizle ilgili hata size bildirilmektedir. Burada sitenizin koşullarına bakılmadan ileti gönderilmektedir. Tarama hataları bölümünde site içerisi hatalar ortaya çıkmaktadır. Çıkan hataların üç farklı türü yer almaktadır. Tüm hataların yanında hızlı durum kodu bulunmaktadır. durum kodları DNS, robotts.txt  ve sunucu bağlantısı olarak adlandırılmaktadır.

Web sitesi içerisinde DNS, robot.txt ve sunucu bağlantısı  hatalarında %100 hata bulunması halinde siteniz devre dışı bırakılmaktadır.

%100 Hata Olmaması İçin Yapılması Gerekenler

İnternet sitesinde belirli bölümlerin ait olduğu izin durumlarının değiştirilip değiştirilmediği hakkında kontrollerin yapılması gerekmektedir. İnternet siteniz yeni düzenlenmiş ise harici çalışmakta olan bağlantıların çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Yeni komut dosyalarının kontrolleri yapılmalıdır. Komutların çalışıp, çalışmadığına bakılması gerekmektedir.

Site içerisinde dizin durumunun mevcut bulunduğundan ve silinmediğinden emin olmanız gerekmektedir. Site içerisinde be nedenlerden dolayı hata bulunmuyorsa size gönderilen hata geçicidir. Site içerisinde yer alan geçici hatalar hiçbir sorun oluşturmamaktadır. Hatalar %100’ün altında ise geçici hatalardır. Bu yüzden sitenize bir şey olmayacaktır. Bu sadece sitenizin biraz fazla yüklü olduğunu göstermektedir. İyi şekilde oluşturulmuş olan siteler hiçbir şekilde hata gönderimi yapılmamaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Fenerbahçe-Beşiktaş Maçını Canlı İzle,Lig Tv İzle.. İDDİA TAHMİNİ
Fenerbahçe-Beşiktaş Maçını Canlı İzle,Lig Tv İzle.. İDDİA TAHMİNİ