“Tatil Keyfinizi Sigorta Altına Almadan Yurtdışına çıkmayın”

Bu yılın dokuz aylık döneminde gerileyen yurtdışı seyahatler, eylül ayında son dakika rezervasyonların da etkisiyle yüzde 2’lik artış göstererek turizm sektörüne umut verdi. Eylül ayında yaşanan bu hareketliliğin, zorlu bir dönem geçiren turizm sektörü açısından sevindirici olduğunu kaydeden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, yeni yılla birlikte bu canlanmanın daha da artacağını belirtirken, yurtdışına seyahat edecek olan vatandaşları, olası riskler karşısında mağduriyet yaşamamaları için mutlaka “Yurtdışı Seyahat Sigortası” yaptırmaları konusunda uyardı. Metin Oğuz, “Tüm vatandaşlarımızı tatil keyfini sigorta altına almaları konusunda uyarıyorum. Üstelik, AB ülkelerine gidecek olanlar, 8 günlük yurtdışı seyahat sigortasını sadece 8 Euro’ya alabiliyor. Böylece, sadece bu seyahatlerde zorunlu tutulan 30.000 Euro’luk sağlık teminatını almakla kalmıyorlar, bagajın kaybolmasından tarifeli bagajların zarar görmesi, çalınması veya gecikmesine kadar tatil keyiflerini kaçırabilecek pek çok aksiliğe karşı da kendilerini güvence altına alıyorlar” dedi.

“Tatil Keyfinizi Sigorta Altına Almadan Yurtdışına çıkmayın”
“Tatil Keyfinizi Sigorta Altına Almadan Yurtdışına çıkmayın” vadi

Küresel ve bölgesel sıkıntılar nedeniyle bu yılın dokuz aylık döneminde gerileyen yurtdışı seyahatler, eylül ayında artış gösterdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Eylül 2016 Giriş Çıkış İstatistikleri”ne göre, bu yılın Ocak-Eylül döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yurtdışı seyahatlerdeki oran yüzde 1.6 düşerek 10.4 milyona indi. Eylül ayında ise gerek son dakika turizmi gerekse iş gezilerinin artması turizm sektörünün yüzünü güldürdü. Eylül’de bir önceki yılın aynı ayına göre yurtdışına çıkan Türklerin oranı yüzde 2.03 artışla 1.4 milyon kişiye ulaştı. Yine Eylül 2016 itibarıyla tatilini Türkiye’de geçirmek amacıyla gelen Türklerin sayısında da yüzde 4.8’lik artış gözlendi.

 

Eylül ayında yaşanan bu hareketliliğin, özellikle zorlu bir dönem geçiren turizm sektörü açısından sevindirici olduğunu kaydeden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, yeni yıl öncesi bu canlanmanın daha da artmasını umduğunu belirtirken, yurtdışına seyahat edecek olan Türkleri, olası riskler karşısında mağduriyet yaşamamaları için “Yurtdışı Seyahat Sigortası” yaptırmaları konusunda uyardı.

 

Metin Oğuz, “Her ne amaçla olursa olsun yurtdışına çıkan vatandaşlarımızın mutlaka “Yurtdışı Seyahat Sigortası” yaptırmasını öneriyorum. Bu ürün, vize sürecinde istenen bir belge ancak, konunun sadece bürokratik bir işlem olarak görülmemesinde büyük yarar var. Seyahat sırasında karşılaşılabilecek pek çok riske karşı gerçek bir koruma sunan bu ürünümüz, yurtdışına huzurlu bir seyahat gerçekleştirmeyi planlayan herkesi en kolay ve kapsayıcı şekilde sigorta güvencesi altına alıyor” dedi.

 

Anadolu Sigorta’nın sunduğu “Yurtdışı Seyahat Sigortası’nın”, son derece düşük ücretlerle edinildiğine dikkat çeken Metin Oğuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupa ülkeleri için yurtdışı seyahat sigortası yaptırmanın bedeli, 8 güne kadar 8 Euro, 16 güne kadar ise sadece 10,24 Euro. İsteyen sigortalılar, bu süreyi kendi ihtiyaçlarına göre uzatabiliyorlar. Yurtdışı Seyahat Sigortasını Anadolu Sigorta’dan edinen sigortalılar, sadece zorunlu tutulan 30.000 Euro’luk sağlık teminatını almakla kalmıyor. Bagajın kaybolmasından tarifeli bagajların zarar görmesi, çalınması veya gecikmesine kadar tatil keyiflerini kaçırabilecek pek çok aksiliğe karşı da kendilerini güvence altına alıyorlar. Kayak yaralanmaları ile ilgili giderlerin de poliçe kapsamı içine alınabildiği yurtdışı seyahat sigortasını Anadolu Sigorta acenteleri ve İş Bankası şubelerinden, buna ek olarak online satış kanalı “Anadolu Sigorta Online” ve mobil uygulaması “Sigortam Cepte” üzerinden satın almak mümkün.

 

Ayrıca yurtdışı seyahat sigortasının tatil sırasındaki olası riskler dışında, tur şirketiyle yapılan tatilin çeşitli nedenlerle iptal olması ve aile üyelerinden birinin vefatı ya da evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması gibi kişiyi hazırlıksız yakalayan durumlar karşısında da koruduğu unutulmamalı. Sigorta teminatları arasında; sigortalının acil mesajlarının gerekli yerlere ulaştırılması ve ihtiyaç anında hukuki/kanuni işlemlerde kullanmak üzere borç olarak sigortalıya belirli bir miktar nakit para sağlanması hizmeti de yer alıyor.”

 

Anadolu Sigorta’nın Yurtdışı Seyahat Sigortası ürünü ile detaylı bilgiye, Anadolu Sigorta acenteleri, İş Bankası şubeleri ve Anadolu Sigorta websitesinden ulaşılabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.