Tüp Mide Ameliyatı Sayesinde Kilo Vermek Mümkün mü?

Tüp mide ameliyatı olarak adlandırılan operasyon midenin üst kısmında yer alan parçalanın alınması işlemi ile midenin tüp şekilde bırakılmasıdır. Mide küçültme operasyonu olarak da adı anılan operasyon özellikle aşırı kiloya sahip olan ve diyet yapmalarına nazaran bir türlü başarıya ulaşamamış olan kişilerde gerçekleştirilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sayesinde Kilo Vermek Mümkün mü?
Tüp Mide Ameliyatı Sayesinde Kilo Vermek Mümkün mü? vadi

 

Tüp mide ameliyatı olarak adlandırılan operasyon midenin üst kısmında yer alan parçalanın alınması işlemi ile midenin tüp şekilde bırakılmasıdır. Mide küçültme operasyonu olarak da adı anılan operasyon özellikle aşırı kiloya sahip olan ve diyet yapmalarına nazaran bir türlü başarıya ulaşamamış olan kişilerde gerçekleştirilir.

Kişilerin genel kontrollerinin yapılmasının akabinde tüp mide operasyonu için uygun olup olmadıkları saptanır. Her hangi bir sorun var ise önce bunun çözümüne gidilir. Mide küçültme operasyonu ile kilo vermek mümkün mü, şeklinde yöneltilen sorulara uzmanlar yüzde doksan oranında bir rakam veriyorlar. Her operasyonda olduğu gibi mide küçültme operasyonunda da riskler vardır.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp mide operasyonu ile midenin üst kısmı alınır. Midenin üst kısmının alınması ile bu bölgede bulunan fundus bölümü de alınmış olur. Fundus bölümü açlığın hissedilmesini sağlayan bölge olduğu için bu bölümün alınması ile daha az açlık hissedilmesi sağlanır. Bunun yanı sıra küçülen midenin de alabileceği besin hacmi belli oranda olacaktır. Fakat zaman içinde yüksek kalorili besinleri bol bol tüketerek verilen bazı kiloların geri alınması da mümkün olabiliyor. Bu sebep ile mide küçültme operasyonu sonrasında alınan gıdalara da dikkat etmek gerekir. Tüp mide operasyonu zayıflama konusunda oldukça etkili çözüm sunmasının yanı sıra ülsere yakalanma riskinizi de azaltır.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.