Türkiye’nin ilk Zeka Oyunları Olimpiyatı başlıyor

İSTEK Okulları tarafından düzenlenen Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı, Yeditepe Üniversitesi, MEB ve Türk Beyin Takımı işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Türkiye’nin ilk Zeka Oyunları Olimpiyatı başlıyor
Türkiye’nin ilk Zeka Oyunları Olimpiyatı başlıyor vadi

 

Olimpiyat, Türkiye’de 18 yaş altı seviyede düzenlenen ilk olimpiyat olma özelliğine sahip.

 

Türkiye’nin en zeki lise hazırlık, 9. ve 10. sınıf öğrencilerinin buluşacağı Olimpiyata başvuru turkiyezekaoyunlari.com adresinden yapılıyor.

İSTEK Okulları Türkiye’nin tüm lise Hazırlık, 9. ve 10. Sınıf öğrencileri için Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı düzenliyor.

Yeditepe Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Beyin Takımı işbirliğiyle düzenlenen olimpiyat, Türkiye’de 18 yaş altı seviyede düzenlenen ilk olimpiyat olma özelliğine sahip.

Yarışmaya eleme usulüyle Türkiye’nin 81 ilinden öğrenciler katılacak. İki kademeden oluşan yarışmanın Eleme Kısmı 15 Mart'ta internet üzerinden gerçekleşecek. Eleme etabının sonrasında her ili temsilen seçilecek öğrenciler 11-13 Mayıs tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenecek final yarışmasına katılacak.

Final yarışması 5 kategoriden oluşacak. Kategoriler Kelime Oyunları, Karalama Oyunları, Matematiksel Oyunlar, Mekanik Oyunlar ve Görsel Oyunlar. Finale katılacak öğrenciler ve danışman öğretmenleri Yeditepe Üniversitesi’nde renkli etkinliklere de katılacak.

Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilere büyük ödüller var. Her kategorinin birincisi 1500 TL, ikincisi 1000 TL, üçüncüsü 500 TL alırken; olimpiyatın birincisi 3000 TL ve notebook bilgisayar, ikincisi 2000 TL ve tablet, üçüncüsü ise 1000 TL ve mini tablet kazanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.