Wings For Life World Run’dan Omurilik Araştırmalarına 17.8 Milyon Euro

2004’ten beri dünyada 3 milyon kişiyi etkileyen omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlayan ve kâr amacı gütmeyen Wings For Life Vakfı, gerçekleştirdiği etkinlikler ve toplanan bağışlar ile omurilik felcini kesin tedavi bulmayı amaçlıyor. Bunlardan biri olan Wings for Life Dünya Koşusu’nda üç yılda toplam 17.8 milyon Euro bağış toplandı.

Wings For Life World Run’dan Omurilik Araştırmalarına 17.8 Milyon Euro
Wings For Life World Run’dan Omurilik Araştırmalarına 17.8 Milyon Euro vadi

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak sağlamak için kurulan Wings For Life Vakfı, 2004 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wings For Life Vakfı, gerçekleştirdiği etkinlikler ve toplanan bağışlar ile omurilik felcine kesin tedavi bulmayı amaçlıyor. Vakfın topladığı bağışların tamamı, omurilik tedavisi projelerine aktarılıyor. Wings For Life World Run 2015’te 4.2 milyon Euro olmak üzere iki yılda toplam 7 milyon Euro bağış toplandı. 2016 yılında ise dünya çapında 130.732 kişinin katılımıyla toplamda 6.6 milyon Euro bağış elde edildi. Wings For Life Vakfı için ilk üç yılda toplamda 17.8 milyon Euro rakamına ulaşıldı.

 

Omurilik felci çok basit kazalar sonrası herkesin başına gelebilecek bir sakatlık. Tüm dünyada omurilik sakatlanması nedeniyle engelli olan 3 milyon kişi var ve her yıl 250 bin kişi omurilik zedelenmesine yol açan bir sakatlık geçiriyor. Bu kadar çok hayatı etkileyen bir sorun olan omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalar çok kısıtlı ve bunların desteklenmesi gerekiyor.

Wings for Life, bugüne kadar Harvard Tıp Fakültesi, Cambridge Üniversitesi ve Charite Berlin gibi kurumlarda yapılan omurilik araştırması projelerine fon sağladı. Omurilik sakatlanmaları sebebiyle, her sene Wings For Life Vakfı ortalama 250 proje başvurusu alıyor.

Omurilik zedelenmeleri için dünyada ilk olacak tedaviyi bulmak için çalışan “Wings for Life” Vakfı, çalışmalarına dikkat çekmek ve fon sağlamak amacıyla Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 24 ülkede aynı anda gerçekleşecek bir koşu düzenliyor. Ford’un ve İzmir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Wings For Life World Run’ın Türkiye ayağı 7 Mayıs’ta , ikinci kez İzmir’de koşulacak.

 

Wings for Life dünya koşusunun tüm sponsorluk gelirleri ve katılım ücretlerinin tamamı doğrudan “Wings for Life” vakfının omurilik zedelenmeleri araştırmaları için ayrılan fona gidiyor. Amaç Koşamayanlar için Koşmak!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..