YILMAZ VURAL DOWN ŞEFLER’İN MUTFAĞINDA YILMAZ VURAL’DAN DOWN ŞEFLERE DESTEK

Teknik Direktör Yılmaz Vural ile eşi Seda Vural, Down Şefler’e destek oldu. İstanbul Down Sendromu Derneği önderliğinde, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Tomurcuk Vakfı ve Kare Anaokulu iş birliği ile hayata geçirilen Down Şefler Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi kapsamında düzenlenen organizasyonda down sendromlu bireyler Yılmaz Vural ile salata yaptı.

YILMAZ VURAL DOWN ŞEFLER’İN MUTFAĞINDA   YILMAZ VURAL’DAN DOWN ŞEFLERE DESTEK
YILMAZ VURAL DOWN ŞEFLER’İN MUTFAĞINDA   YILMAZ VURAL’DAN DOWN ŞEFLERE DESTEK vadi

İstanbul Down Sendromu Derneği önderliğinde, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Tomurcuk Vakfı ve Kare Anaokulu işbirliği ile hayata geçirilen Down Şefler Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi kapsamında tecrübeli teknik direktör Yılmaz Vural ile eşi Seda Vural Down Şefler'le beraber Sheraton Grand İstanbul Ataşehir otelinde salata yaptı. Düzenlenen etkinliğe Vural'ın dışında İstanbul Down Sendromu Derneği Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, Asbaşkanı Aydan Gömügen Tuncay ve Yönetim Kurulu üyesi Engin Kurşun katıldı.

Yılmaz Vural düzenlenen etkinlik ile ilgili, "Harika bir proje. Çünkü insanların bir şeyleri yapabilmeyi görmesi çok önemli. Biz de onlara destek olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız da bu işi çok iyi başarıyorlar. Bu tür projelerin de yapılması gerekiyor. Çünkü bu dünya sadece bizler için değil, hepimizin için. Ne mutlu ki bu projeyi hayata geçirenlere. Ben teşekkür ediyorum. Burada olmaktan da çok mutlu oldum" dedi.

Eğitim Uzmanı, İstanbul Down Sendromu Derneği Asbaşkanı ve aynı zamanda Kare Anaokulu’nun kurucusu Aydan Gömügen Tuncay ise “Bu projeye çok önem veriyoruz, çocuklarımız kimseye bağlı kalmadan hayatlarını özgürce yaşasınlar istiyoruz. Bunu elde etmek için de elimizden geleni yapıyoruz. Down Şefler projemiz dünyada ve Türkiye’de bir ilktir. Daha çok projemiz var. Biz yeni bir proje hayata geçirene kadar en iyisi bu” şeklinde konuştu.

Sevgililer gününe özel Mustafa Denizli ve kızı Lal Denizli’yi mutfaklarında ağırlayan Down Şefler, etkinlik bitiminde yeni misafirine Yılmaz Vural’a puzzle tablosu hediye ettiler.

 

İstanbul Down Sendromu Derneği hakkında:

İstanbul Down Sendromu Derneği sivil toplum hayatına 29 Ekim 2016 tarihinde dernek Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay tarafından kurulmuştur. Derneğin amacı ve bu amacı gerçekleştirmek için dernekçe sürdürülecek çalışma konuları ve biçimleri ile faaliyet alanı her türden fiziksel, zihinsel, ruhsal, sosyal, işitme ve görme engelliler; sorunlu ve yoksun gençlik; kronik hastalık grupları ve farklı ihtiyaç grupları için Down Sendromlu birey yakınları ile Down Sendromu alanında çalışanları bir araya getirmek, sorunlarını birlikte ele almak, üyeler arası dayanışmayı sağlamak, ailelerin yönlendirilmelerinde, Down Sendromu ile ilgili araştırma düzenlemek veya desteklemek, ailelere genetik danışmanlık vermek, engellilerin rehabilitasyon, eğitim, tıbbi yardım, sosyal güvencelerinin tesisi, miras hukuklarının korunması, yaşamlarını devam ettirecekleri bağımsız yaşam evlerinin kurulması, istihdam sağlamak amaçlı, korunaklı iş yerlerinin kurulması konularında her türlü destek vermek veya kurmak. Özel sektör ve kamu kurumlarında istihdam edilmelerinde yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..