Zeytinburnu Liseler Arası Spor Turnuvaları Başladı

Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin (ZEYGEM) düzenlediği 2. Liseler Arası Spor Turnuvaları başladı. Yüzlerce gencin futbol, basketbol ve voleybol olmak üzere 3 farklı branşta kıyasıya rekabet edeceği turnuvanın ilk ayağı Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda Voleybol Turnuvası ile başladı.

Zeytinburnu Liseler Arası Spor Turnuvaları Başladı
Zeytinburnu Liseler Arası Spor Turnuvaları Başladı vadi

Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin (ZEYGEM) düzenlediği 2. Liseler Arası Spor Turnuvaları başladı. Yüzlerce gencin futbol, basketbol ve voleybol olmak üzere 3 farklı branşta kıyasıya rekabet edeceği turnuvanın ilk ayağı Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda Voleybol Turnuvası ile başladı.

 

Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Zeytinburnu Kaymakamlığı, ilçedeki gençlerin bir araya gelerek birbirini tanıması, takım çalışması ve kolektif iş becerilerini arttırması, mücadele azimlerini geliştirmesi, profesyonel kulüplere yönlendirilmesi, zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırılması, sportif ve sosyal faaliyetlere özendirilmesi amacıyla başlattığı Liseler Arası Spor Turnuvaları’nın bu yıl ikincisini gerçekleştiriyor. Bayanlar ve erkekler halinde 2 ayrı klasmanda gerçekleştirilecek olan 2. Liseler Arası Spor Turnuvaları, futbol, basketbol ve voleybol olmak üzere 3 farklı branşta, 5 farklı kategoride gerçekleştirilecek. Turnuvaların ilk ayağı Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda oynanan Voleybol Turnuvası ile başladı.

 

780 SPORCU TURNUVADA TER DÖKECEK

 

18 okuldan 48 takımın kıyasıya mücadele edeceği turnuvada, voleybol turnuvası 20 Şubat- 02 Mart, basketbol turnuvası 13-23 Mart, futbol turnuvası ise 03-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

12 erkek basketbol takımı, 8 kız basketbol takımı, 16 kız voleybol takımı, 8 erkek voleybol takımı ve 14 erkek futbol takımının karşılaşacağı turnuvada 492’si erkek, 288’i kız olmak üzere toplam 780 genç sporcu sahalarda ter dökecek.

 

“YENİ SPORCULARIN KEŞFEDİLMESİNİ SAĞLIYORUZ”

 

Gençlerin erken yaşlardan itibaren spora yönlendirilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, “Zeytinburnu Gençlik Merkezi olarak yaptığımız ve ortaya koyduğumuz projelerle gençlerimizin yaşam kalitesini arttırmak, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmek, sağlıklı ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamak bizim en büyük hedefimiz. Bu bağlamda geçen sene düzenlediğimiz liseler arası voleybol, basketbol ve futbol turnuvasını geleneksel hale getirerek bu sene ikincisini gerçekleştirdik. Gençlerimizin spora olan ilgisi bizi çok memnun ediyor. Bu yılki turnuvalarda 780 gencimizle birlikte olacağız. Bu organizasyonlar sayesinde gençler bir araya geliyor, kaynaşıyor yeni yeni arkadaşlıklar ediniyor. Aynı zamanda turnuva sayesinde yeni yetenekler de keşfedilip kulüplere yönlendiriliyor. Bundan ötürü çok mutluyuz.” dedi.

 

13 Nisan Perşembe günü son bulacak olan liseler arası spor turnuvasında dereceye giren her kategorinin birinci, ikinci ve üçüncüleri gerçekleştirilecek törenle ödüllerine kavuşacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Kaptan Galatasaray’ı Yalnız Bırakmıyor
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.
Seramiksan, bu hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşıyor.